Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФіНАНСОВА БАЗА РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

ФіНАНСОВА БАЗА РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

Назва:
ФіНАНСОВА БАЗА РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,08 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Кундицький
Олександр Олександрович
УДК 334.722 (477)
ФіНАНСОВА БАЗА РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник доктор економічних наук, професор Мних Євген Володимирович,
завідувач кафедри обліку і аудиту, Львівський національний університет імені Івана Франка
Офіційні опоненти доктор економічних наук, професор
Башнянин Григорій Іванович,
завідувач кафедри економічної теорії,
Львівська комерційна академія
кандидат економічних наук, доцент
Рібун Любомир Володимирович,
завідувач кафедри економічної теорії, Львівський державний лісотехнічний університет
Провідна установа Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Захист дисертації відбудеться "8" жовтня 2002 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка, м.Львів, пр. Свободи 18, аудиторія 115.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “ 7” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, проф. __________________ Панчишин С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкова трансформація економіки України вимагає теоретичного осмислення і наукового обґрунтування ролі і місця фінансових ресурсів у забезпеченні господарської діяльності ділових одиниць, передовсім підприємств малого бізнесу, які в умовах науково-технічної революції перетворились у розвинутих країнах на найбільш масову, динамічну та гнучку форму господарського життя. За роки ринкового реформування в окремих галузях вітчизняної економіки уже склався сектор малого підприємництва, який насичує ринок товарами і послугами, створює додаткові робочі місця. Проте, поки що малий бізнес не став в Україні реальною базою для розвитку ринкової економіки, джерелом послаблення монополізму і посилення конкуренції. Розширення сектору малого бізнесу гальмують недостатня фінансова база його розвитку, недосконала державна політика щодо його підтримування, обмеження на окремі види діяльності, адміністративні бар'єри, несформована позитивна громадська думка щодо підприємницької діяльності тощо. Усе це актуалізує дослідження фінансових джерел розвитку підприємств малого бізнесу, його ролі і місця в стабілізації розвитку вітчизняної економіки.
Проблеми малого бізнесу не є новими для економічної науки. У вітчизняній та зарубіжній літературі їм присвячено чимало ґрунтовних праць, орієнтованих на вивчення окремих аспектів фінансових джерел розвитку підприємств малого бізнесу та глибини і форми державного підтримання цього сектора національної економіки. Теоретичну основу дослідження фінансової бази розвитку малого бізнесу становлять праці Ж. Б. Сея, М.І. Туган-Барановського та інших.
Наприкінці XX – початку XXI ст. економічна наука приділяє значну увагу ролі, місцю та фінансовим джерелам розвитку малого бізнесу у перехідних економіках. Серед вітчизняних дослідників цієї проблеми слід назвати В.Л. Андрущенка, Г.І. Башнянина, В.М. Бородюка, З.С. Варналія, О.Д. Василика, В.М. Геєця, А.С. Гальчинського, О.Д. Зарубу, Б.Є. Кваснюка, Н.І. Костіну, М.І. Крупку, І.І. Лукінова, Є.В. Мниха, С.С. Осадця, С.К. Реверчука, О.І. Пилипченка, А.М. Поддєрьогіна, О.С. Редькіна, І.Г. Ткачук, В.М. Федосова, В.В. Шокуна, С.І. Юрія та інших.
Аналізу джерел фінансових ресурсів для розвитку малого підприємництва в умовах ринкової трансформації присвячені праці зарубіжних дослідників, зокрема Д.А. Аллахвердяна, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФіНАНСОВА БАЗА РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок