Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО-МЕЛІОРАТИВНИЙ СТАН ТА РОДЮЧІСТЬ ПЕРЕЗВОЛОЖЕНИХ ҐРУНТІВ ЛІВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ (НА ПРИКЛАДІ БАСЕЙНУ Р. ТРУБІЖ)

ЕКОЛОГО-МЕЛІОРАТИВНИЙ СТАН ТА РОДЮЧІСТЬ ПЕРЕЗВОЛОЖЕНИХ ҐРУНТІВ ЛІВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ (НА ПРИКЛАДІ БАСЕЙНУ Р. ТРУБІЖ)

Назва:
ЕКОЛОГО-МЕЛІОРАТИВНИЙ СТАН ТА РОДЮЧІСТЬ ПЕРЕЗВОЛОЖЕНИХ ҐРУНТІВ ЛІВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ (НА ПРИКЛАДІ БАСЕЙНУ Р. ТРУБІЖ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,22 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛАДИКА МАРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 631.445.1: 504.06.3: 574: 631.62
ЕКОЛОГО-МЕЛІОРАТИВНИЙ СТАН ТА РОДЮЧІСТЬ ПЕРЕЗВОЛОЖЕНИХ ҐРУНТІВ ЛІВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ
(НА ПРИКЛАДІ БАСЕЙНУ Р. ТРУБІЖ)
06.01.03 – агроґрунтознавство і агрофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник - | доктор біологічних наук, професор
Стародубцев Володимир Михайлович,
Національний аграрний університет, професор
кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор, членкор УААН
Трускавецький Роман Степанович,
Національний науковий центр “Інститут ґрунтознавства і агрохімії
ім. О.Н. Соколовського” УААН, головний науковий співробітник лабораторії гідроморфних і кислих ґрунтів
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Канаш Олександр Павлович,
ДП “Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою”, завідувач відділу екології землекористування
Провідна установа: | Національний університет водного господарства та природокористування, кафедра агрохімії, ґрунтознавства та землеробства, Міністерство освіти і науки України, м. Рівне
Захист відбудеться " 16 " червня 2006 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.04 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд. 65
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, к. 41
Автореферат розісланий " 13 " травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Присташ І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У 50-60-х рр. ХХ століття близько 3,2 млн. га перезволожених земель України (переважно у Поліссі та Лівобережному Лісостепу) було меліоровано та залучено у сільськогосподарське виробництво. Їх широкомасштабна меліорація обумовила суттєву зміну екологічної ситуації меліорованих територій і басейну р. Дніпро: погіршилася якість вод, зросла забрудненість біогенними елементами тощо.
Поряд з тим, починаючи з 90-х рр., у зв’язку із зміною використання земель та погіршенням експлуатаційного стану меліоративних мереж у басейнах малих і середніх річок, істотних змін зазнали і самі ґрунти: відбулися як позитивні, так і негативні зміни їх властивостей (С.Т. Вознюк, Р.С. Трускавецький, Г.С. Скоропанов, Г.С. Закревський, І.О. Запольський, Г.С. Потоцький, Н.А. Лазарчук., С.І. Веремеєнко, М.О. Клименко, Г.М. Самбур, А.В. Новикова, М.М. Єрмолаєв, та ін.). Виникла потреба поглибленого дослідження процесів ґрунтоутворення в умовах гідроморфності, солонцюватості і солончакуватості. Зокрема, недостатньо вивченими є водний і сольовий режими, зміна фізичних, водно-фізичних і фізико-хімічних властивостей.
Отже, вивчення еколого-меліоративного стану і родючості перезволожених і галогенних ґрунтів на вказаній території, зокрема, у басейні р. Трубіж, на сучасному етапі функціонування його меліоративної мережі та можливих напрямів змін ґрунтових властивостей у перспективі є актуальними для подальшого розвитку землеробства та охорони навколишнього природного середовища.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності з тематичними планами наукових досліджень кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів Національного аграрного університету: “Дослідити агроекологічний стан меліорованих гідроморфних ґрунтів Лівобережного Лісостепу (на прикладі Трубізької меліоративної системи)” (№ державної реєстрації 0103U003427).
Мета і завдання досліджень. Мета роботи – вивчити зміни еколого-меліоративного стану та родючості перезволожених ґрунтів Лівобережного Лісостепу. Для досягнення поставленої мети вирішувалися завдання:
- дослідити зміни водного і сольового режимів гідроморфних і напівгідроморфних ґрунтів у басейні р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕКОЛОГО-МЕЛІОРАТИВНИЙ СТАН ТА РОДЮЧІСТЬ ПЕРЕЗВОЛОЖЕНИХ ҐРУНТІВ ЛІВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ (НА ПРИКЛАДІ БАСЕЙНУ Р. ТРУБІЖ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок