Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ОРЕНДНИХ ВІДНОСИН У СИСТЕМІ ГОСПОДАРСЬКОГО МЕХАНІЗМУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

УДОСКОНАЛЕННЯ ОРЕНДНИХ ВІДНОСИН У СИСТЕМІ ГОСПОДАРСЬКОГО МЕХАНІЗМУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ОРЕНДНИХ ВІДНОСИН У СИСТЕМІ ГОСПОДАРСЬКОГО МЕХАНІЗМУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,98 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.В. ДОКУЧАЄВА
КОШКАЛДА ІРИНА ВІТАЛІЇВНА
УДК 631.115.17: 631.11
УДОСКОНАЛЕННЯ ОРЕНДНИХ ВІДНОСИН
У СИСТЕМІ ГОСПОДАРСЬКОГО МЕХАНІЗМУ
СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.07.02 - економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Харківському національному аграрному університеті ім.В.В.Докучаєва Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: - кандидат економічних наук, доцент
Полтавський Юрій Андрійович,
Харківський національний аграрний університет
ім.В.В.Докучаєва, кафедра економіки
сільського господарства
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Перебийніс Василь Іванович,
Полтавська державна аграрна академія,
завідувач кафедри менеджменту;
кандидат економічних наук, професор
Турченко Михайло Михайлович,
Харківський державний технічний університет
сільського господарства,
кафедра організації і менеджменту
Провідна установа: - Сумський національний аграрний університет,
кафедра організації, основ підприємництва та агробізнесу
Захист дисертації відбудеться 07.10.2004 р. о _14___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 у Харківському національному аграрному університеті ім.В.В.Докучаєва за адресою: 62483, Харків,
п/в “Комуніст-1”, навчальне містечко ХНАУ, корп.1, ауд.213.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім.В.В.Докучаєва.
Автореферат розісланий 03.09.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В.Македонський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стабільність розвитку сільського господарства України залежить від принципових змін у земельних і майнових відносинах, а саме від переходу державних і колективних форм власності на землю та на засоби виробництва до приватних форм. Необхідність цих змін обумовила процес реформування КСП і створення нових організаційних форм господарювання: господарських товариств, приватно-орендних підприємств, сільськогосподарських виробничих кооперативів, фермерських господарств. Переважна більшість новостворених агроформувань - засновані на орендних засадах об’єднання власників земельних і майнових паїв, у поєднанні з використанням найманої праці орендодавців.
Дослідженню суті оренди, природи орендного механізму господарювання, його форм, оціночних показників присвячені наукові праці Л.І.Абалкіна, М.В.Калінчика, І.І.Лукінова, М.Й.Маліка, В.П.Мартьянова, В.Я.Месель-Веселяка, В.В.Милосердова, О.О.Онищенка, П.Т.Саблука, М.Ф.Соловйова, М.М.Федорова й інших вітчизняних і зарубіжних учених.
При достатньому законодавчому забезпеченні орендних відносин виникає чимало питань у процесі застосування оренди. Так, невирішеними залишаються питання врахування якісних показників земельних ділянок при передаванні їх в оренду та при поверненні власнику після довгострокової оренди; нарахування орендної плати; оцінки якісного стану переданого в оренду майна та збереження цілісності майнових комплексів.
Існує нагальна необхідність у подальшому удосконаленні орендних відносин у системі господарського механізму новостворених сільськогосподарських підприємств, що і стало головним змістом дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконані дослідження є складовою науково-дослідної роботи кафедри економіки сільського господарства Харківського національного аграрного університету з теми “Відтворення та підвищення ефективності використання виробничо-ресурсного потенціалу АПК” (номер державної реєстрації 0102U001835). Дисертаційне дослідження є також складовою завдання “Обґрунтувати та впровадити систему моделей і методику розробки бізнес-плану сільськогосподарських підприємств різних форм господарювання (на післяприватизаційному етапі їх розвитку)”, яке виконувалося у ХНАУ ім. В.В.Докучаєва на замовлення Міністерства аграрної політики України (номер державної реєстрації 0199U004349).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ОРЕНДНИХ ВІДНОСИН У СИСТЕМІ ГОСПОДАРСЬКОГО МЕХАНІЗМУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок