Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування моральних якостей у розумово відсталих молодших школярів у позакласній виховній роботі

Формування моральних якостей у розумово відсталих молодших школярів у позакласній виховній роботі

Назва:
Формування моральних якостей у розумово відсталих молодших школярів у позакласній виховній роботі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,06 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ДЕФЕКТОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ВЕРЖИХОВСЬКА ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК 376. 42.034.035.461."465.7/11"
Формування моральних якостей у розумово відсталих молодших школярів у позакласній виховній роботі
13.00.03 – корекційна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті дефектології АПН України.
Науковий керівник - доктор психологічних наук,
старший науковий співробітник
Хохліна Олена Петрівна,
Інститут дефектології АПН України,
завідувач лабораторії олігофренопедагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Синьов Віктор Миколайович;
Київський інститут внутрішніх справ
Завідувач кафедри правової та соціальної педагогіки
кандидат педагогічних наук,
Висоцька Алла Михайлівна,
Інститут дефектології АПН України,
завідувач лабораторії вихоної роботи у спеціальних школах- інтернатах
Провідна установа - Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, кафедра олігофренопедагогіки,
м. Київ.
Захист відбудеться 25.09.2001 року о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті дефектології АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту дефектології АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9.
Автореферат розіслано 17.08.2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради КолупаєваА.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Однією з найважливіших у педагогічній науці та практиці є проблема морального розвитку як провідної складової становлення особистості. Актуальність її вивчення зумовлена необхідністю підвищення рівня вихованості підростаючого покоління, особливо дітей з обмеженими розумовими можливостями, що потребує проведення досліджень, спрямованих на розробку педагогічного забезпечення ефективного виховного впливу в зазначеному напрямі.
Теоретичні аспекти проблеми морального розвитку дитини у загальній психології та педагогіці розкриваються у працях І.Д.Беха, Л.І.Божович, Л.Б.Волченко, Г.К.Гумницького, О.В.Запорожця, Ю.М.Ковальчука, С.Д.Максименка, К.М.Маліченко, І.С.Мар’єнко, В.П.Москальця, І.Ставицького, С.Г.Якобсона. У більшості з них розглядаються питання сутності, механізмів, складових морального становлення особистості. Проведена значна кількість досліджень і практичного плану, присвячених питанням діагностики моральної вихованості дитини, психолого-педагогічних умов, засобів, змісту морального виховання, формування певних складових моральної вихованості (А.М.Богуш, К.В.Гавриловець, Н.С.Григор’єва, Т.Р.Гуменнікова, Л.Г.Єфімова, І.Д.Звєрєва, І.І.Казимірська, В.О.Киричок, Л.Г.Коваль, Н.І.Мурзінова, Н.І.Підгорна, Г.І.Погорєлов, О.І.Смольська, П.Д.Фролов, І.К.Шкволу та ін.).
У дефектології проблема розвитку дитини в процесі морального виховання і в теоретичному, і в практичному планах розроблена меншою мірою. В працях Л.С.Виготського, Г.М.Дульнєва, І.Г.Єременка, В.М.Синьова, а також А.С.Бєлкіна, Н.М.Буфєтова, А.М.Висоцької, О.Ю.Михайлової, Н.І.Солодової розглядаються загальні питання психологічного і педагогічного аспектів проблеми щодо дітей з порушеннями, передусім інтелектуального розвитку. Результати досліджень з питань прикладного аспекту представлені також в роботах О.В.Гаврилова, А.І.Капустіна, В.Ф.Мачихіної, С.Ф.Ніколаєва, Т.І.Пороцької, Н.Д.Соколової, Н.В.Тарасенко. Однак, незважаючи на значущість проблеми морального розвитку розумово відсталої дитини та проведені дослідження, це питання й досі залишається недостатньо вирішеним.
Моральне становлення розумово відсталих дітей досліджувалось переважно в плані формування моральної свідомості та моральної поведінки. Їх моральна вихованість вивчалась з врахуванням змістового, емоційного чи поведінкового показників розвитку але без достатнього зв’язку між ними, що суттєво вплинуло на розбіжність як досліджень, так і рекомендацій щодо послідовного, цілісного виховного впливу на дитину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування моральних якостей у розумово відсталих молодших школярів у позакласній виховній роботі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок