Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОНОМОЛЕКУЛЯРНИЙ ОБРИВ ЛАНЦЮГА В КІНЕТИЦІ ПОСТПОЛІМЕРИЗАЦІЇ БІФУНКЦІОНАЛЬНИХ МОНОМЕРІВ

МОНОМОЛЕКУЛЯРНИЙ ОБРИВ ЛАНЦЮГА В КІНЕТИЦІ ПОСТПОЛІМЕРИЗАЦІЇ БІФУНКЦІОНАЛЬНИХ МОНОМЕРІВ

Назва:
МОНОМОЛЕКУЛЯРНИЙ ОБРИВ ЛАНЦЮГА В КІНЕТИЦІ ПОСТПОЛІМЕРИЗАЦІЇ БІФУНКЦІОНАЛЬНИХ МОНОМЕРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,08 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Кінетична модель блочної лінійної фотоініційованої полімеризації д
о глибоких конверсій


ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
Киця Андрій Романович
УДК 541.127
МОНОМОЛЕКУЛЯРНИЙ ОБРИВ ЛАНЦЮГА В КІНЕТИЦІ ПОСТПОЛІМЕРИЗАЦІЇ БІФУНКЦІОНАЛЬНИХ МОНОМЕРІВ
02.00.04 – фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Відділенні фізико–хімії і технології горючих копалин Інституту фізичної хімії ім. Л. В. Писаржевського НАН України
Науковий керівник: Доктор хімічних наук, доцент
Медведевських Юрій Григорович,
головний науковий співробітник
Відділення фізико–хімії і технології горючих копалин
ІФХ ім. Л. В. Писаржевського НАН України
Офіційні опоненти: Доктор хімічних наук, професор
Ван-Чин-Сян Юрій Якович
завідувач кафедри фізичної та колоїдної хімії
Національного університету “Львівська Політехніка”
Доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Аксіментьєва Олена Ігорівна
головний науковий співробітник кафедри фізичної та колоїдної хімії
Львівського національного університету ім. Івана Франка
Провідна установа: Інститут фізико–органічної хімії і вуглехімії
ім. Л.М. Литвиненка Національної академії наук України,
відділ радикальних процесів, м. Донецьк.
Захист відбудеться “ 20 ” травня 2004 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.10 у Львівському національному університеті ім. І. Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6; хімічний факультет, ауд. № 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського національного університету ім. І. Франка (79005, Львів, вул. М. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “ 14 ” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 Яремко З. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Полімери на основі моно– та поліфункціональних (мет)-акрилатів характеризуються низкою цінних експлуатаційних властивостей, а тому знаходять широке використання в різних галузях промисловості, зокрема, у полі-графії для отримання фотополімерних друкарських форм, в цифрових інформа-ційних технологіях при виготовленні оптичних дисків для лазерних систем зчиту-вання, в медицині (ортопедії, стоматології), а також як композиційні матеріали.
Серед різних способів отримання полімерних матеріалів на особливу увагу заслуговує метод фотоініційованої полімеризації в блоці, який характеризується низкою переваг. Такий процес, насамперед, проходить в блоці з високою швидкіс-тю аж до глибоких конверсій, що дозволяє формувати кінцевий продукт заданої форми під час полімеризації. По–друге, проходження полімеризації лише в освіт-лених зонах дозволяє використовувати фотокомпозиції при створенні зображень з високою роздільною здатністю. По–третє, фотоініційована полімеризація проходить з високою швидкістю навіть при досить низьких температурах, що робить такий процес енергозберігаючим та простим в апаратурному оформленні.
Водночас, з точки зору теорії, опис кінетики фотоініційованої полімеризації в блоці до глибоких конверсій є дещо ускладненим, оскільки доводиться враховувати фазові зміни фотокомпозиції, градієнт освітленості по її шару та викликані ним градієнти концентрації ініціатора, мономера і глибини перетворення. Тому існують різні підходи до опису кінетики фотоініційованої полімеризації, які, однак, не можуть пояснити всіх її особливостей, зокрема факт зростання порядку реакції за фотоініціатором від 0,5 до одиниці та накопичення великої кількості радикалів на кінцевих стадіях процесу. Даний факт вказує на мономолекулярний механізм обриву ланцюга, який пояснюється як захоплення (“trapping”) чи замороження (“freezing”) активного радикалу. Однак, дані терміни не розкривають фізичну природу процесу.
Тому актуальними є дослідження кінетики постполімеризації, тобто темнового, після вимкнення опромінення, процесу полімеризації, в якому найбільш різко проявляється природа мономолекулярного обриву ланцюга.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МОНОМОЛЕКУЛЯРНИЙ ОБРИВ ЛАНЦЮГА В КІНЕТИЦІ ПОСТПОЛІМЕРИЗАЦІЇ БІФУНКЦІОНАЛЬНИХ МОНОМЕРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок