Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Комп'ютерне моделювання задач вигину, коливань та стійкості елементів тонкостінних конструкцій

Комп'ютерне моделювання задач вигину, коливань та стійкості елементів тонкостінних конструкцій

Назва:
Комп'ютерне моделювання задач вигину, коливань та стійкості елементів тонкостінних конструкцій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,07 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НацІональна академІя наук УкраЇни
Інститут проблем машинобудування ім. А.М.Підгорного
УДК 518.5
Шматко Олександр Віталійович
Комп'ютерне моделювання задач вигину, коливань
та стійкості елементів тонкостінних конструкцій
01.05.02 - математичне моделювання та обчислювальнi методи
 
Автореферат
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2001
Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконaна в Iнституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України.
Науковий керiвник - доктор фiзико-математичних наук, академік НАН України
Рвачов Володимир Логвинович, Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України,
зав. відділом
Офiцiйнi опоненти – доктор технічних наук, професор Сіроджа Ігор Борисович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є.Жуковського "ХАІ", зав. кафедрою
доктор технічних наук, професор Путятін Валерій Петрович,
Харківський державний технічний університет сільського
господарства, зав. кафедрою.
Провiдна органiзацiя – Харківський національний університет
радіоелектроніки, кафедра програмного забезпечення ЕОМ,
Міністерство освіти та науки України, м. Харків
Захист вiдбудеться 29.11.2001 р. о 14 годинi в аудиторiї №1112 на засiданнi спецiaлiзованої вченої ради Д 64.180.01 в Iнститутi проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, м. Харкiв, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
З дисертацiєю можна ознайомитися у бiблiотецi Iнституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, м. Харкiв, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
Автореферат розiсланий 28.10.2001 р.
Вчений секретар спецiалiзoванoї вченої ради, к.т.н. Б.П. Зайцев
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пластини та оболонки є структурними елементами, що широко використовуються для моделювання багатьох сучасних інженерних конструкцій, наприклад, у машинобудуванні, авіації, космонавтиці, суднобудуванні, атомній енергетиці, промисловому та цивільному будівництві та ін. В зв'язку з цим проблеми визначення міцності, стійкості оболонок та пластин мають велике практичне значення. Як правило, розв'язання цього класу задач виконується за допомогою наближених методів. Метод R–функцій (RFM), запропонований академіком Рвачовим В.Л., зарекомендував себе, як один з ефективних сучасних методів математичного моделювання. Позитивною рисою методу є можливість формалізації та алгоритмізації математичної постановки крайової задачі. У роботах Рвачова В.Л., Учішвілі Л.А., Курпи Л.В. цей метод застосовувався для розв'язання задач теорії пластин. До статичних задач теорії пологих оболонок метод R-функцій застосовувався в роботах Рвачова В.Л., Курпи Л.В., Склепуса С.М., Морачковської І.О. та інших. Але значно менше робіт у яких метод застосовувався до нелінійних задач теорії пологих оболонок і практично відсутні роботи присвячені застосуванню RFM щодо розв'язання динамічних задач теорії пологих оболонок. Приймаючи до уваги можливості RFM, можна зробити висновок, що проблема розвитку та застосування цього метода до динамічних задач теорії пологих оболонок є актуальною.
Проблеми комп'ютерного моделювання, лінійних та нелінійних процесів деформування елементів тонкостінних конструкцій, розрахунковими схемами яких є пластини й оболонки, належать до одного з сучасних наукових напрямів - комп'ютерної механіки. Існуючі автоматизовані системи для інженерного проектування (PLASHTRAN, NASTRAN, ANSYS, AMEKS, системи сімейства POLE, СУМРАК і т.ін.) вже зараз дозволяють одержувати розв'язки, які не поступаються за якістю розв'язкам експертів, що спеціалізуються в конкретних предметних областях. Але використання цих систем вимагає від користувача спеціальних знань. Головним недоліком таких систем є відсутність засобів взаємодії з прикладними програмами на природній мові. Що стосується задач теорії пластин та оболонок, які являють собою одну з найбільш складних в математичному плані проблем обчислювальної механіки, то питання комп'ютерного моделювання цієї галузі знаходиться на початковій стадії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Комп'ютерне моделювання задач вигину, коливань та стійкості елементів тонкостінних конструкцій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок