Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИДІВ РОДУ VIBURNUM L. В ЗВЯЗКУ З ІНТРОДУКЦІЄЇЮ В ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИДІВ РОДУ VIBURNUM L. В ЗВЯЗКУ З ІНТРОДУКЦІЄЇЮ В ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИДІВ РОДУ VIBURNUM L. В ЗВЯЗКУ З ІНТРОДУКЦІЄЇЮ В ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,21 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД ім. М. М. ГРИШКА
ДЕМЧЕНКО Олена Олександрівна
УДК 582.973:712.25[477]
БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИДІВ РОДУ
VIBURNUM L. В ЗВЯЗКУ З ІНТРОДУКЦІЄЇЮ
В ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
03.00.05 – ботаніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному ботанічному саду ім. М.М. Гришка НАН України
Науковий керівник
доктор біологічних наук, професор
Кузнецов Сергій Іванович,
Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України, завідувач відділу дендрології та паркознавства
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор Клименко Світлана Валентинівна,
Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України, головний науковий співробітник
доктор біологічних наук, професор Гревцова Ганна Терентіївна, Ботанічний сад ім. акад. О.В. Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка, провідний науковий співробітник
Провідна
установа: Національний аграрний університет, кафедра дендрології та лісової селекції, Кабінет Міністрів України, м. Київ
Захист відбудеться “15“ квітня 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.215.01 при Національному ботанічному саду ім. М.М.Гришка НАН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Тімірязєвська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України (01014, м. Київ, вул. Тімірязєвська, 1)
Автореферат розісланий “14” березня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Н.І. Джуренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збагачення асортименту декоративних рослин, що культивуються в Україні – важливе питання сучасної проблеми раціонального використання рослинних ресурсів, що передбачає інтродукцію та детальне вивчення перспективних рослин, цінних для різних галузей народного господарства. До числа таких рослин належать і види родини Viburnaceae Dumort.
Рід Viburnum L. налічує 250 видів, 85 форм і культиварів, поширених в Євразії, Північній та Центральній Америці, Північній Африці (Egolf, 1962; Hieke, 1994). Види роду Viburnum відзначаються високими декоративними якостями, стійкістю в умовах інтродукції та іншими цінними господарськими властивостями. Калини набули значного поширення в озелененні Сполучених Штатів Америки, в країнах Європи; в Україні більшість з них є надбанням лише ботанічних садів і майже не використовується в озелененні, що зумовлене відсутністю достатніх відомостей про їх біологію, видове та формове різноманіття, репродуктивну здатність та ефективні методи розмноження в даному регіоні. Тому всебічне дослідження та розширення культури інтродукованих калин є безумовно актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у відділі дендрології та паркознавства Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України у 2000 – 2003 роках відповідно до напрямку його науково-дослідних робіт, а саме в темі: “Біоекологічні основи формування декоративного потенціалу дендрофлори Полісся та Лісостепу України” – № держреєстрації 0100U000417.
Мета і завдання досліджень. Порівняльний аналіз біологічних особливостей видів роду Viburnum у зв’язку з формуванням їх таксономічного складу в колекціях і раціональним використанням в озелененні і декоративному садівництві в Правобережному Лісостепу України.
Для досягнення мети були поставлені такі завдання:
1. Проаналізувати за літературними даними існуючий систематичний склад видів роду Viburnum L. та досвід їх використання.
2. Вивчити ритм росту та розвитку об’єктів дослідження і їх стійкість до несприятливих факторів зовнішнього середовища.
3. Збагатити колекції НБС НАНУ новими видами та формами калин.
4. Дослідити особливості насіннєвого та вегетативного розмноження цих рослин.
5. Вивчити внутрішньовидове різноманіття видів калин та оцінити їх декоративні властивості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИДІВ РОДУ VIBURNUM L. В ЗВЯЗКУ З ІНТРОДУКЦІЄЇЮ В ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок