Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Структурні зміни в економіці України та їх вплив на зайнятість населення

Структурні зміни в економіці України та їх вплив на зайнятість населення

Назва:
Структурні зміни в економіці України та їх вплив на зайнятість населення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,96 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Для дослідження тенденцій структурних змін (з позиції еволюційної ек
ономіки), виділено два підходи, які можна використовувати в перехідній е
кономіці


Міністерства освіти і науки України
Національна гірнича академія України
Прушківська Емілія Василівна
УДК 331.526
Структурні зміни в економіці України
та їх вплив на зайнятість населення
спеціальність: 08.01.01 – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економічної теорії та основ підприємництва Національної гірничої академії України (м. Дніпропетровськ) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор Задоя Анатолій Олександрович, завідувач кафедри економічної теорії та основ підприємництва Національної гірничої академії України (м. Дніпропетровськ) Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти:
- доктор економічних наук, професор Петрова Ірина Леонідівна, професор кафедри економічної теорії Інституту економіки та права “КРОК”
(м. Київ);
- кандидат економічних наук, доцент Грішнова Олена Антонівна, доцент кафедри теоретичної та прикладної економіки Київського Національного університету ім. Т.Г. Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Провідна установа:
Інститут економіки Національної Академії Наук України, відділ економіки праці та зайнятості населення (м. Київ).
Захист відбудеться “ __1__ “ червня 2001 р. о __10_ годині на засіданні спеціалізованої ради К.08.080.01 у Національній гірничій академії України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 19, кім. 1/107.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної гірничої академії України Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027,
м. Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 19.
Автореферат розісланий “ __27_ “ квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________________ О. П. Грідін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Економіка будь-якої країни під впливом різноманітних об’єктивних факторів постійно знаходиться в динамічному стані. Зміни, що відбуваються в світовому господарстві, характеризуються впливом науково-технічного прогресу, інтеграційних процесів, глобалізації економіки.
На формування економіки транзитивного типу, крім зазначеної групи факторів, значний вплив має кардинальна зміна економічних відносин. Безпосередньо всі ці зміни відбиваються на структурі зайнятості населення. Проблема зайнятості в умовах структурної перебудови є тією ключовою проблемою, на якій замикається багато інших. Саме тому одне з основних завдань перехідного періоду полягає у формуванні продуктивної зайнятості. Вирішення цього завдання потребує глибокого дослідження структури виробництва і зайнятості в усій повноті їх зв’язків і залежностей, із урахуванням реальних протиріч перехідного періоду.
Значний внесок до теоретичних і практичних розробок щодо структурних змін і зайнятості в ринковій економіці зроблений такими провідними зарубіжними вченими, як Д. Белл, Дж. Гелбрейт, П. Друкер, К. Кларк, А. Пігу, А. Тоффлер, Й. Шумпетер. Світова економічна наука досліджує ці проблеми відносно умов розвиненої ринкової економіки, а не трансформаційної, яка принципово відрізняється від попередньої. Тому вони виконують допоміжну роль в дослідженні структуризації перехідної економіки.
Теоретико-методологічне дослідження проблем структурних змін знайшло місце у працях багатьох українських економістів. Серед них слід насамперед відзначити роботи С. Бандура, Д. Богині, І. Бондар, В. Гейця, О. Грішнової, А. Задої, Е. Лібанової, І. Лукінова, С. Мочерного, В. Онікієнко, І. Петрової, В. Петюха.
Незважаючи на наявність певного наукового доробку, в сучасній вітчизняній економічній науці на даному етапі відсутні спеціальні дослідження природи та факторів структурних змін в трансформаційній економіці; форм впливу структурних зрушень на зайнятість населення України; взаємозв’язку виробництва й структури зайнятості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Структурні зміни в економіці України та їх вплив на зайнятість населення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок