Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ МАТЕРІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ СТОРІН ТРУДОВИХ ПРАВОВІДНОСИН

ТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ МАТЕРІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ СТОРІН ТРУДОВИХ ПРАВОВІДНОСИН

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ МАТЕРІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ СТОРІН ТРУДОВИХ ПРАВОВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,65 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ХУТОРЯН Наталія Миколаївна
УДК 349.233 (043)
ТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ
МАТЕРІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ
СТОРІН ТРУДОВИХ ПРАВОВІДНОСИН
Спеціальність 12.00.05 трудове право;
право соціального забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора юридичних наук
Харків 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі проблем цивільного, трудового і підприєм-ницького права Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
РОТАНЬ Володимир Гаврилович,
Таврійський національний університет ім.В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України, професор кафедри господарського права;
 
доктор юридичних наук, доцент
ПИЛИПЕНКО Пилип Данилович,
Львівський національний університет ім. І.Франка
Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедрою трудового, аграрного та екологічного права;
доктор юридичних наук, доцент
ЧАНИШЕВА Галія Інсафівна,
Одеська національна юридична академія
Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедрою
трудового права та права соціального забезпечення, декан
соціально-правового факультету.
Провідна установа:
Національний університет внутрішніх справ МВС України, кафедра трудового, аграрного, екологічного права (м. Харків).
Захист відбудеться “ _27_ ” _березня_ 2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.03 у Національній юри-дичній академії України імені Ярослава Мудрого (вул. Пушкінська, , м. Харків, 61024).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної юри-дичної академії України
імні Ярослава Мудрого (вул. Пушкінська, 77, м. Харків, 61024).
Автореферат розісланий “_14_” _лютого_ 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Спасибо-Фатєєва І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проголошення України демократичною, соціальною та правовою державою, найвищою соціальною цінністю якої є людина, обумовлює необхідність реформування трудового законодавства, приведення його у відповідність з міжнародними нормами і стандартами.
У чинному Кодексі законів про працю України детально врегульована лише матеріальна відповідальність працівників, окремі ж випадки матеріальної відповідальності роботодавця розпорошені по всьому КЗпП і не врегульовані в ньому в окремій главі; у діючому законодавстві не знайшли також свого закріплення питання матеріальної відповідальності сторін колективних трудових правовідносин. У КЗпП України ті чи інші питання матеріальної відповідальності регулюються із зміщенням гарантій на користь однієї із сторін без врахування інтересів іншої сторони трудового правовідношення.
Підготовка проекту нового Трудового кодексу України вимагає розробки концепції побудови Кодексу в цілому і кожного з його розділів, одним з яких є розділ, що регулює матеріальну відповідальність сторін трудових відносин. Це в свою чергу вимагає розробки концепції розвитку як трудових правовідносин взагалі, так і кожного із видів трудового правовідношення, особливе місце серед яких займають правовідносини з матеріальної відповідальності.
Слід зазначити, що питання юридичної відповідальності і, зокрема, матеріальної відповідальності в трудовому праві завжди знаходились у центрі уваги вчених правознавців. Проблеми юридичної відповідальності в загальній теорії права знайшли своє відображення в роботах С.С. Алєксєєва, Б.Т. Базилєва, С.М.Братуся, І.О. Галагана, О.С. Йоффе, В.М. Кудрявцева, В.В. Лазарєва, І.С. Самощенка, М.С.Строговича, М.Х. Фарукшина, Р.О. Халфіної, Л.С.Явича та багатьох інших вчених. Даній проблемі присвячені праці вчених трудового права радянського періоду: О.А. Абрамової, О.В. Абрамової, М.Й. Бару, О.Т. Барабаша, Е.С. Белінського, М.І. Данченка, Є.О. Кленова, Р.З. Лівшиця, В.Г.Малова, А.Р. Мацюка, В.І.Нікітінського, О.І. Процевського, А.В. П’ятакова, З.К. Симорота, В.М.Смирнова, П.Р. Стависького, Л.О. Сироватської, Г.І. Чанишевої та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ МАТЕРІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ СТОРІН ТРУДОВИХ ПРАВОВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок