Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТРОПОМІРНІСТЬ КОНТЕКСТІВ СТВЕРДЖЕННЯ ІДЕЇ РАЦІОНАЛЬНОСТІ

АНТРОПОМІРНІСТЬ КОНТЕКСТІВ СТВЕРДЖЕННЯ ІДЕЇ РАЦІОНАЛЬНОСТІ

Назва:
АНТРОПОМІРНІСТЬ КОНТЕКСТІВ СТВЕРДЖЕННЯ ІДЕЇ РАЦІОНАЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,46 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
Піркова Оксана Дмитрівна
УДК 13 + 17.023.1
АНТРОПОМІРНІСТЬ КОНТЕКСТІВ СТВЕРДЖЕННЯ ІДЕЇ РАЦІОНАЛЬНОСТІ
09.00.04 – філософська антропологія, філософія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук
Сімферополь – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії науки і культурології Центру гуманітарної освіти НАН України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Суходуб Тетяна Дмитрівна,
Центр гуманітарної освіти НАН України,
професор кафедри філософії науки і культурології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Білик Ярослав Михайлович,
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна,
професор кафедри теорії культури і філософії науки
кандидат філософських наук, доцент
Буряк Віктор Володимирович,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського,
доцент кафедри філософії
Провідна установа: Інститут філософії імені Г.С. Сковороди Національної Академії
наук України, відділ філософської антропології, м. Київ.
Захист відбудеться “ 20 ”___червня___________2006 р. о __14___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.01 у Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського за адресою: 95038, м. Сімферополь, пр. Академіка Вернадського, 4, конференцзал.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського (м. Сімферополь, пр. Академіка Вернадського, 4).
Автореферат розісланий “ 11 ” ____травня____________2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Зарапін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Кризовий характер сучасної епохи, пов’язаний насамперед з ситуацією кардинальних історичних зрушень та переоцінкою традиційних цінностей та смислів, набуває особливого загострення в українському суспільстві, яке перебуває в стані системної трансформації соціально-економічної, політичної та духовно-культурної сфер. Раціональність є невід’ємною складовою культурного буття та людської життєдіяльності, теоретичним способом розв’язання світоглядних проблем, що зумовлює в перехідні періоди актуалізацію теми. Як форма філософської рефлексії раціональність концептуалізує принцип усвідомлення людиною своєї присутності в світі – це ставить на порядку денному необхідність пошуку нових аспектів раціональності, здатних до рефлексивно-ціннісного способу розв’язання проблем сучасної людини та подолання кризового стану традиційної раціональності. Оновлення філософської раціональності дає змогу адекватно реагувати на цивілізаційні виклики (якщо скористатися термінологію А.Тойнбі) та слугує важливою запорукою економічних, соціально-політичних, демократичних перетворень українського суспільства і зокрема – його інтелектуальної, культурно-мисленнєвої складової.
Звідсіль в центрі дослідницького інтересу – проблема антропологічних підстав концептуального засвоєння ідеї раціональності в традиційних та сучасних філософських напрямках. Провокаційну постановку питання щодо смерті людини й філософії (М.Фуко) в культурі постмодерну автор розглядає не як безпосередню констатацію онтологічного факту „смерті”, відмови від усталеної в культурі філософської раціональності, а як символ певних зрушень в сфері пошуку новітніх форм осмислення людиною нового стану світу та свого місця в ньому. Таке бачення світоглядної підстави буття людини зумовлює й постановку питання щодо термінологічного розуміння раціональності та його видозмін, модифікацій в антропомірних контекстах.
В сучасних умовах раціональність є майже чи не єдиним засобом вироблення критичного мислення, яке власне і здатне до тверезої оцінки тих кризових явищ, з якими стикається сучасна людина. В певному розумінні раціональність є протиотрутою тієї хвилі ірраціоналізму, песимізму, паранауки та захоплення марними цінностями, які вважаються, навіть, ознакою модернової свідомості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: АНТРОПОМІРНІСТЬ КОНТЕКСТІВ СТВЕРДЖЕННЯ ІДЕЇ РАЦІОНАЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок