Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ-ФІЛОЛОГА ДО ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕДИЦІЙНОЇ РОБОТИ З УЧНЯМИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКІЛИ

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ-ФІЛОЛОГА ДО ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕДИЦІЙНОЇ РОБОТИ З УЧНЯМИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКІЛИ

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ-ФІЛОЛОГА ДО ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕДИЦІЙНОЇ РОБОТИ З УЧНЯМИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКІЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,86 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ДЕНИСЕНКО ВАЛЕНТИНИ АНАТОЛІЇВНА
УДК 378(477)
 
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ-ФІЛОЛОГА ДО ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕДИЦІЙНОЇ РОБОТИ З УЧНЯМИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКІЛИ
13.00.04 - теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано В Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, Міністерство освіти і науки України, м. Умань.
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, доцент Сивачук Наталія Петрівна, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, завідувач кафедри української літератури та народознавства.
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор, дійсний член АПН України Мацько Любов Іванівна, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри стилістики української мови;
кандидат педагогічних наук, доцент Романова Лідія Яківна, Бердянський державний педагогічний інститут імені Д.П.Осипенко, завідувач кафедри загального мовознавства та слов’янської філології.
Провідна установа: | Полтавський державний педагогічний університет імені В.Г.Короленка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Полтава.
Захист відбудеться 21 травня 2003 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “ 19 ” квітня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. В умовах глобалізаційних процесів та пов’язаного з ними переходу до нових науково-інформаційних технологій відбуваються суттєві перетворення в освіті, зміна парадигми людського прогресу, основними ознаками якого стають духовний розвиток особистості, її моральне вдосконалення та формування в неї патріотичних і громадянських якостей.
Національна доктрина розвитку освіти України визначає першочергове завдання – формування особистості, яка усвідомлює свою належність до українського народу, зберігає і продовжує українські культурно-історичні традиції, шанобливо ставиться до рідних святинь, а також до культури всіх національностей, що проживають в Україні.
Цю величну і благородну справу належить здійснювати педагогам, які самі мають бути справжніми патріотами, аристократами духу, людьми активними і творчими. Тому особливої актуальності набуває проблема професійної підготовки вчителя ХХІ ст.
Сучасний педагог – це професіонал, духовний наставник, майстер-творець, активний учасник державотворчих процесів. Таким він може бути тільки в національній школі, яка дозволяє співпрацювати з учнями, творити разом із ними, передавати їм культурно-національні надбання і кращі досягнення світової культури, формувати в них моральну зрілість і громадянську свідомість, виховувати любов до рідної землі, свого народу, що сприяє утвердженню власної національної гідності, внутрішньої свободи, гордості за свою Батьківщину.
Винятково важливу роль учителя в суспільстві підкреслювали такі видатні педагоги, як О.В.Духнович, Я.А.Коменський, Й.Г.Песталоцці, К.Д.Ушинський, а також Г.Г.Ващенко, А.С.Макаренко, В.О.Сухомлинський.
У педагогічній науці колишнього СРСР цій проблемі присвячено чимало монографій, посібників, збірників наукових праць, матеріалів конференцій, в яких висвітлюються результати досліджень різних аспектів підготовки педагогів до роботи з дітьми. Найосновніші з них такі: взаємини суспільства й учителя, його становлення в сільській школі, професійне вдосконалення та ін.
В Україні також виконано низку наукових досліджень, що торкаються зокрема методологічних та методичних засад підготовки педагога (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ-ФІЛОЛОГА ДО ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕДИЦІЙНОЇ РОБОТИ З УЧНЯМИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКІЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок