Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ ПРИРОДНОГО ПЕПТИДНОГО КОМПЛЕКСУ НИРОК ТА ЙОГО СИНТЕТИЧНИХ АНАЛОГІВ В УМОВАХ НОРМИ І ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ЇЇ ПОРУШЕННЯХ

ФІЗІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ ПРИРОДНОГО ПЕПТИДНОГО КОМПЛЕКСУ НИРОК ТА ЙОГО СИНТЕТИЧНИХ АНАЛОГІВ В УМОВАХ НОРМИ І ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ЇЇ ПОРУШЕННЯХ

Назва:
ФІЗІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ ПРИРОДНОГО ПЕПТИДНОГО КОМПЛЕКСУ НИРОК ТА ЙОГО СИНТЕТИЧНИХ АНАЛОГІВ В УМОВАХ НОРМИ І ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ЇЇ ПОРУШЕННЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,53 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ СВИНАРСТВА УААН
ГЕЙКО ОЛЬГА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 612.1:547.964.42
ФІЗІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ ПРИРОДНОГО
ПЕПТИДНОГО КОМПЛЕКСУ НИРОК ТА ЙОГО
СИНТЕТИЧНИХ АНАЛОГІВ В УМОВАХ
НОРМИ І ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ЇЇ ПОРУШЕННЯХ
03.00.13 - фізіологія людини і тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Полтава – 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Центральній науково-дослідній лабораторії Української медичної стоматологічної академії (м. Полтава)
Науковий керівник: кандидат медичних наук, старший науковий
співробітник КАЙДАШЕВ ІГОР ПЕТРОВИЧ,
завідувач Центральної науково-дослідної
лабораторії, Українська медична стоматологічна
академія
Офіційні опоненти: - доктор біологічних наук, провідний науковий
співробітник ІС УААН МАРТИНЕНКО НІНА
АНТОНІВНА, Інститут свинарства УААН;
- кандидат біологічних наук ЛАЗАРЄВА ЗОРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА, завідувач курсом патологічної фізіології Полтавского філіалу институту народної медицни (м.Полтава)
Провідна установа: - Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка
Захист відбудеться “_10 ”_вересня 1999р.
в 10 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради К 44.351.01 при Інституті свинарства УААН за адресою: 314006, Полтава, Шведська Могила.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту
свинарства УААН (м.Полтава, Шведська Могила).
Автореферат розісланий “26” 07 1999 р.
Вчений секретар кандидат
біологічних наук Підтереба О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. До сьогодення однією з найважливіших проблем залишається взаємодія структурних елементів тканин у багатоклітинному організмі [Тепермен Дж., Тепермен Х. 1989]. Численними дослідженнями висунуто і доведено припущення про наявність в організмі біологічних регуляторів пептидної природи [Кузник Б.И., Морозов В.Г., Хавинсон В.Х., 1998; Чипенс Г.И., 1984; Фролькис В.В., 1999], які здійснюють перенос інформації, необхідної для функціонування, розвитку, взаємодії клітинних популяцій. Сполуки поліпептидної природи забезпечують клітинні взаємозв'язки в межах того органу, в якому вони утворюються. Проблема вивчення механізму дії і застосування природних пептидних біорегуляторів є однією з ключових в сучасній біології. Головною функцією регуляторних пептидів є участь у контролі генетичного гомеостазу, репаративних та адаптаційних процесів, неспецифічної резистентності організму [Кузник Б.И.1988; Кузник Б.И., Морозов В.Г., Хавинсон В.Х. 1998; Федосеев Г.Б. та співавтори 1987; Low T.L. et al. 1984].
Такі пептидні комплекси здатні впливати не лише на здорові клітини, але і на стан метаболічних процесів в ушкоджених клітинах, змінюючи їх, таким чином нормалізуючи функції. Встановлено, що регуляторні пептиди впливають на активність К+, Nа+, Са2+- АТФ-аз, змінюють фосфоліпідний склад мембран клітин. Не виключено, що подібні властивості притаманні багатьом пептидним комплексам, і залежать від того, з якої тканини вони виділені, від функціонального стану тканин, а також виду патологічного процесу [Кузник Б.И. Морозов В.Г., Хавинсон В.Х., 1998].
Препарати фізіологічно активних пептидів отримані з різних органів і тканин [Витковский Ю.А., 1990; Кайдашев И.П. та співавтори 1992; Литвиненко Н.В. 1992; Силенко Ю.И. 1992] Вони виявляють виражену модулюючу та корегуючу органоспецифічну дію на стан систем регуляції в ураженому органі та в цілому організмі. Таким чином, поліпептидні екстракти мають наступну ефекторну спрямованість [Кайдашев И.П. 1994]: дія на той орган, із якого вони виділені; на органи, яки з ним фізіологічно корелюють; неспецифічна дія на організм у цілому.
Важливість вивчення регуляції фізіологічних і патологічних процесів у нирці не викликає сумніву, оскільки нирка є об’єктом регуляторної дії багатьох біологічно активних речовин. Цей орган дуже чуйно реагує зміною функціональної активності на пептидні біологічно активні речовини. Наприклад, антидіуретичний гормон бере участь у фізіологічних процесах, які відбуваються в мозковій речовині нирок, особливо в реабсорбції води.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФІЗІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ ПРИРОДНОГО ПЕПТИДНОГО КОМПЛЕКСУ НИРОК ТА ЙОГО СИНТЕТИЧНИХ АНАЛОГІВ В УМОВАХ НОРМИ І ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ЇЇ ПОРУШЕННЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок