Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЇ ОДЕРЖАННЯ КРОТОНОВОЇ ТА РЕГЕНЕРАЦІЇ ОЦТОВОЇ КИСЛОТ

ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЇ ОДЕРЖАННЯ КРОТОНОВОЇ ТА РЕГЕНЕРАЦІЇ ОЦТОВОЇ КИСЛОТ

Назва:
ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЇ ОДЕРЖАННЯ КРОТОНОВОЇ ТА РЕГЕНЕРАЦІЇ ОЦТОВОЇ КИСЛОТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,66 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
Федевич Олег Євгенійович
УДК 661.547.391.3:292
ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЇ ОДЕРЖАННЯ КРОТОНОВОЇ
ТА РЕГЕНЕРАЦІЇ ОЦТОВОЇ КИСЛОТ
05.17.04 – технологія продуктів органічного синтезу
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі охорони праці Національного університету
"Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Левуш Сергій Сидорович
Національний університет "Львівська політехніка,
завідувач кафедри охорони праці.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент
Старчевський Володимир Людвікович,
Національний університет "Львівська політехніка", доцент кафедри технології органічнних продуктів
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник Кучмій Степан Ярославович,
Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України (м. Київ), завідувач відділу
Провідна установа: Інститут фізико-органічної хімії та вуглехімії
ім. Л.М.Литвиненка НАН України (м. Донецьк)
Захист дисертації відбудеться " 8 " грудня 2000 року о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07 у Національному університеті "Львівська політехніка" за адресою: 79013, м. Львів-13, пл. Св. Юра, 3/4, ауд 339.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету "Львіська політехніка" за адресою: 79013, м. Львів-13, вул. Професорська, 1
Автореферат розісланий " 6 " листопада 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
ради Д 35.052.07, д.х.н., професор Жизневський В.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Кротонова кислота (КК) та її ефіри здатні утворювати співполімери, які застосовуються в різних галузях промисловості. Це спецкаучуки, латекси, клеї, пластмаси для оптичних деталей, модифікатори гум та ін. Ряд ефірів КК є біологічно-активними речовинами, які мають інсектицидні, аскарицидні та гербіцидні властивості. Деякі з ефірів є специфічними розчинниками, пластифікаторами, присадками для масел. Отже, КК і її похідні мають широкі можливості практичного застосування, а тому проблема промислового синтезу КК, яка в Україні не виробляється, є актуальною. Найпридатнішим для практичної реалізації є спосіб одержання КК рідиннофазним окисненням кротонового альдегіду (КА) молекулярним киснем. КА є доступною і відносно недорогою сировиною: він міститься у відходах ацетальдегідного та вінілацетатного виробництв. Проте відомості про закономірності перебігу реакції окиснення КА до КК часто суперечливі і недостатні для реалізації даного процесу. Тому систематичне дослідження реакції окиснення КА з метою одержання даних, потрібних для технічного втілення процесу одержання КК, є актуальною задачею.
КА утворюється при виробництві вінілацетату (ВА) з ацетилену та оцтової кислоти (ОК), як побічний продукт, забруднюючи ОК, і через те частину її доводиться виводити з циклу і спалювати. Тому актуальною є розробка методу очистки ОК від домішок КА. Вирішення цієї проблеми дозволить підвищити економічну ефективність і екологічну чистоту процесу виробництва ВА.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною планової науково-дослідної роботи кафедри охорони праці Державного університету ”Львівська політехніка” за темою № 5359 “Розробка методу утилізації оцтової кислоти з відходів виробництва вінілацетату” Сіверодонецького в/о "Азот". Тема роботи відповідає напрямку наукових досліджень з технології одержання органічних продуктів, що проводяться в Національному університеті ”Львівська Політехніка”.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка основ технології одержання КК окисненням КА, а також вдосконалення виробництва ВА з ацетилену та ОК. Задачі дослідження: вивчити вплив середовища на перебіг процесу окиснення КА і вибрати оптимальний розчинник; дослідити закономірності перебігу окиснення і одержати дані, необхідні для реалізації процесу одержання КК; провести дослідження, необхідні для розробки ефективної системи розділення оксидату, виділення і очистки КК; дослідити процес окиснення КА в середовищі ОК і розробити метод очистки ОК від забруднення її КА.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЇ ОДЕРЖАННЯ КРОТОНОВОЇ ТА РЕГЕНЕРАЦІЇ ОЦТОВОЇ КИСЛОТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок