Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІ СИСТЕМИ АЕРАЦІЇ ПРИРОДНИХ ТА СТІЧНИХ ВОД

ЕФЕКТИВНІ СИСТЕМИ АЕРАЦІЇ ПРИРОДНИХ ТА СТІЧНИХ ВОД

Назва:
ЕФЕКТИВНІ СИСТЕМИ АЕРАЦІЇ ПРИРОДНИХ ТА СТІЧНИХ ВОД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,17 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІ
ТЕКТУРИ


ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
МЕШЕНГІССЕР ЮРІЙ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 628.543.564:681
ЕФЕКТИВНІ СИСТЕМИ АЕРАЦІЇ ПРИРОДНИХ ТА СТІЧНИХ ВОД
05.23.04 – водопостачання, каналізація
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня доктора
технічних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: |
Доктор технічних наук, професор Пантелят Гаррі Семенович, Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, професор кафедри "Водопостачання, каналізації і гідравліки"
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, професор Таварткіладзе Іусуф Мухамедович, Київський національний університет будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України, професор кафедри "Гідравліка та водовідведення"
Доктор технічних наук, професор Стольберг Фелікс Володимирович, Харківська державна академія міського господарства Міністерства освіти і науки України, завідуючий кафедрою "Інженерна екологія міст"
Доктор технічних наук, професор Гіроль Микола Миколаєвич, Рівненський державний технічний університет Міністерства освіти і науки України, завідуючий кафедрою "Охорона праці і екологія в будівництві"
Провідна установа: Інститут гідротехніки та меліорації Української академії аграрних наук, відділ водопостачання і водовідведення
Захист відбудеться 7 лютого 2001 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.03 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий 4 січня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колотило М.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Підвищення ефективності очистки і доочистки стічних вод є однією з найбільш актуальних задач у напрямку поліпшення якості природної води, тобто захисту водних обєктів від прогресуючого забруднення. Чимале значення у рішенні вказаних задач належить інтенсифікації біохімічних процесів, які протікають у воді.
До останнього часу пристрої і системи, що використовувалися для аерації рідини, мали суттєві недоліки, які утруднюють експлуатацію, монтаж і демонтаж цих систем, потребують збільшених енергетичних витрат і, головне, не дозволяють забезпечити високий та стабільний ефект очистки стічних вод.
Вказане свідчить про актуальність і необхідність розробки нових, високоефективних та надійних у експлуатації пристроїв для аерації рідини в процесі біохімічної очистки стічних вод, аерації води у природних водоймах, при очистці стічних вод флотаційними методами та в інших випадках.
Роботу виконано в межах міжрегіональної програми "Екологічне оздоровлення басейну ріки Сіверський Донець", а також згідно з Державною програмою України по енергозбереженню.
Мета і задачі дослідження
Мета дисертаційної роботи. Інтенсифікація процесу біохімічного окислення природних та стічних вод за допомогою ефективних і надійних у експлуатації систем аерації.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні основні задачі:
1. Проаналізувати і узагальнити досвід застосування аераторів і систем аерації для біохімічного окислення органічних речовин, що знаходяться у природних і стічних водах.
2. Узагальнити теоретичні уявлення щодо аерації рідини, і на цій основі розробити необхідні фізичні і динамічні моделі, а також розрахункові залежності, які характеризують процеси утворення і спливання бульбашок повітря, розподілу напорів у трубчастих аераторах з проміжною повітряною камерою.
3. Визначити швидкості спливання бульбашок повітря, розрахувати їх питому поверхню, визначити газовміст. Розрахувати величини коефіцієнтів масопередачі, як функції параметрів аераторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІ СИСТЕМИ АЕРАЦІЇ ПРИРОДНИХ ТА СТІЧНИХ ВОД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок