Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПІВВІДНОШЕННЯ МОРАЛІ І ПРАВА У ФІЛОСОФІЇ І. КАНТА (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

СПІВВІДНОШЕННЯ МОРАЛІ І ПРАВА У ФІЛОСОФІЇ І. КАНТА (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
СПІВВІДНОШЕННЯ МОРАЛІ І ПРАВА У ФІЛОСОФІЇ І. КАНТА (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,19 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПАВЛОВА ТЕТЯНА СЕРГІЇВНА
УДК 1(430) (09)
СПІВВІДНОШЕННЯ МОРАЛІ І ПРАВА
У ФІЛОСОФІЇ І. КАНТА (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 09.00.05 - історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Дніпропетровськ - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор, член-
кореспондент Академії педагогічних наук України,
заслужений діяч науки і техніки України
Гнатенко Петро Іванович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Хміль Володимир Васильович,
Дніпропетровський національний університет
залізничного транспорту
імені академіка Лазаряна,
завідувач кафедри філософії
кандидат філософських наук, доцент
Палагута Вадим Іванович,
Національна металургійна академія України,
завідувач кафедри інженерної педагогіки
Захист відбудеться „11” жовтня 2007 р. о 9:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.11 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г. Шевченка, 1, Палац студентів ДНУ, к. 30.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий „5” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор філософських наук, професор Окороков В.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Для того, щоб довести актуальність дослідження філософії І. Канта, не треба докладати значних зусиль: І. Кант завжди є сучасним. Набагато складнішим постає завдання прояснити принципи предметно-тематичної селекції відносно наукової розвідки, тобто показати, якими критеріями користувався автор, спрямовуючи дослідницьку увагу на той чи інший аспект кантіанства.
Література, присвячена І. Канту, воістину неосяжна; існують, звичайно, проблемні напрями, у яких відкриваються певні наукові перспективи; теоретична доцільність дослідження тієї чи іншої теми може випливати з різних джерел: з можливості утворення нового погляду на деякі питання або з можливості надати нетрадиційну відповідь на ці питання; з виокремлення проблемних тематик, які, з огляду на сучасний стан теоретичних досягнень, потребують більш глибокої розробки; виникають ситуації, коли філософія, яка утворює світоглядне ядро самосвідомості культури, усвідомлює злободенність тих чи інших проблем, відповідаючи на виклики епохи. Перелік можна продовжувати.
Проблема співвідношення моралі і права у філософії І. Канта – одна з найрепрезентативніших як з точки зору досліджень філософії самого І. Канта, так і у плані відстеження культурно-історичної рецепції кантівських ідей. Разом із онтологією, теорією пізнання, філософією науки і т. ін., філософія права і моральне вчення І. Канта утворюють знакові утілення вищих досягнень духовної культури людства. Показово, що відповідно до специфіки кантівського розуміння відносин між мораллю і правом, у всій посткантівській літературі, тим чи іншим чином пов’язаній із даною проблематикою, ця специфіка відбивалася достатньо рельєфно, в усій можливій повноті. Відомо, що тема права у класичній новоєвропейській думці – це завжди тема моральної філософії, самй питання про докорінну відмінність та можливе поєднання моралі і права (починаючи з кінця XVIII ст.) вирішується як етична проблема. Так чи інакше, у кантознавстві утворилася стійка традиція: трактувати теорію держави і права німецького класика як своєрідну “прикладну”, або “практичну” етику, що має опосередкований, непрямий зв’язок з його моральною філософією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СПІВВІДНОШЕННЯ МОРАЛІ І ПРАВА У ФІЛОСОФІЇ І. КАНТА (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок