Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обґрунтування параметрів вібродії на мікросорбційний простір вугілля для ефективної десорбції газу

Обґрунтування параметрів вібродії на мікросорбційний простір вугілля для ефективної десорбції газу

Назва:
Обґрунтування параметрів вібродії на мікросорбційний простір вугілля для ефективної десорбції газу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,19 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут геотехнічної механіки ім. М. С. Полякова
Корнілов Максим Генадійович
УДК [622.831.325:534.1] (043.3)
Обґрунтування параметрів вібродії на мікросорбційний простір вугілля для ефективної десорбції газу
05.15.09 –“Геотехнічна і гірнича механіка””
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ-2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті геотехнічної механіки ім. М. С. Полякова Національної академії наук України, м. Дніпропетровськ (ІГТМ НАН України).
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор
Мінєєв Сергій Павлович, старший науковий співробітник відділу керування динамічними проявами гірничого тиску ІГТМ НАН України, м. Дніпропетровськ.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Софійський Костянтин Костянтинович,
Інститут геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова Національної академії наук України, завідувач відділу проблем розробки технологій вугільних родовищ;
кандидат технічних наук,
Маслєнніков Євген Володимирович,
Національний гірничий університет Міністерства освіти та науки України,
старший науковий співробітник кафедри будівельних геотехнологій та геомеханіки.
Захист дисертації відбудеться “11“ квітня 2008 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.188.01 при Інституті геотехнічної механіки ім. М. С. Полякова Національної академії наук України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2-а, факс (0562) 46-24-26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту геотехнічної механіки ім. М. С. Полякова НАН України за адресою: 49005, Україна, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2-а
Автореферат розісланий “7“ березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук В. Г. Шевченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В даний час при веденні гірських робіт у складних гірничогеологічних умовах глибоких шахт проблема газодинамічної активності вугільних пластів одержала першорядне значення. Загальновідомо, що основними факторами, які визначають газодинамічну активність вугільного масиву є газ, гірський тиск, властивості вугілля та технологічний фактор. При цьому шахтний метан, з одного боку, являє собою джерело небезпеки для шахтарів при відпрацьовуванні вугільних пластів у виді реалізації газодинамічних явищ, з іншого боку – є перспективним джерелом енергії. В теперішній час розроблено цілий ряд способів зниження викидонебезпечності вугільного масиву, зокрема, одним із перспективних способів зниження газодинамічної активності та інтенсифікації газовіддачі вугільного масиву є багаточастотна вібраційна дія.
В ІГТМ НАН України розроблено нормативний вібраційний спосіб зниження газодинамічної активності вугільного пласта свердловинними віброджерелами, параметри якого були, в основному, спрямовані на тріщиноутворення та вивільнення сорбованого газу із привибійної зони виробки. При цьому установлено, що тільки близько 10 – 30 % метану у вугіллі знаходиться у вільному стані в макропорах і тріщинах, а 70 –90% – в адсорбованому стані в мікро- і мезопорах, а також в абсорбованому стані, тобто, в рамках вібраційного способу необхідно здійснювати максимально можливий перехід сорбованого газу у вільний стан. Тому для вивільнення сорбованого газу з мікросорбційного простору вугільного масиву необхідно в діапазоні багаточастотної віброобробки установити додаткові параметри дії, що дозволяють здійснювати ефективну десорбцію газу.
У зв’язку з цим, обґрунтування параметрів вібраційної дії на мікросорбційний простір вугілля для ефективної десорбції газу під час ведення гірничих робіт на пластах, схильних до газодинамічної активності є актуальною науковою задачею, яка має важливе практичне значення для вуглевидобувної галузі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Викладені в дисертації дослідження виконані відповідно до планів науково-дослідної роботи ІГТМ НАН України по темах 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Обґрунтування параметрів вібродії на мікросорбційний простір вугілля для ефективної десорбції газу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок