Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Громадсько-просвітницька та педагогічна діяльність Олександра Барвінського

Громадсько-просвітницька та педагогічна діяльність Олександра Барвінського

Назва:
Громадсько-просвітницька та педагогічна діяльність Олександра Барвінського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,81 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Прикарпатський університет імені Василя Стефаника
ГРЕЧИН Богдан Петрович
УДК 37 (477.86)
Громадсько-просвітницька та педагогічна діяльність
Олександра Барвінського
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Івано-Франківськ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії педагогіки та українознавства Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Ступарик Богдан Михайлович,
Прикарпатський університет імені Василя
Стефаника, завідувач кафедри історії
педагогіки та українознавства
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Курляк Ірина Євгенівна, професор
кафедри педагогіки Львівського національного
університету імені Івана Франка (м. Львів);
кандидат педагогічних наук, доцент
Поліщук Віра Аркадіївна,
Тернопільський педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка, декан
педагогічного факультету (м. Тернопіль)
Провідна установа – Вінницький державний педагогічний
університет імені М.Коцюбинського, кафедра
педагогіки, Міністерство освіти і науки
України, м. Вінниця
Захист відбудеться “12” жовтня 2001 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.01 в Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57, конференц зала
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Прикарпатського університету імені Василя Стефаника (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57).
Автореферат розісланий “10” вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Рега


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Здобуття незалежності України викликало потребу кардинального реформування системи освіти, яка, як вказується в Державній національній програмі “Освіта (Україна ХХІ століття)”, має забезпечити вихід держави на рівень цивілізованих країн світу, стати основою відтворення інтелектуального, духовного потенціалу народу, становлення державності та демократизації суспільства. Це, в свою чергу, вимагає перегляду, переосмислення і об’єктивного висвітлення історико-педагогічного процесу в Україні, творчого використання досвіду попередніх поколінь як однієї з важливих умов поступу педагогічної науки для розробки наукових основ сучасної системи освіти і виховання.
Особливе значення для відтворення історії формування і розвитку національної освіти та педагогічної думки в Україні як цілісного процесу має вивчення науково-педагогічної спадщини педагогів, громадсько-просвітницьких діячів другої половини ХІХ – початку ХХ століття, які зробили вагомий внесок у розвиток української педагогічної науки. Саме в цей період в суспільній свідомості українців утверджується думка про необхідність для побудови самостійної української держави національної школи і в зв’язку з цим в українській педагогіці відбувався процес активного пошуку концептуальних основ створення національної системи освіти і виховання, розроблено перші проекти української національної школи, обґрунтовано наукові засади її націоналізації.
До плеяди визначних педагогів цього періоду належить Олександр Барвінський – педагог, громадсько-просвітницький та державний діяч, перший керівник секретаріату освіти в уряді Західно-Української Народної Республіки.
Життю і діяльності О.Барвінського присвячено значне число публікацій громадських діячів, політологів, істориків. Перші праці, в яких висвітлювалася діяльність О.Барвінського, вийшли в світ ще за його життя.
Оцінку громадсько-політичній та педагогічній діяльності О.Барвінського в різні часи давали І.Франко, Б.Лепкий, В.Левицький, Є.Олесницький, В.Стефаник, К.Студинський та інші відомі українські діячі і літератори. Йому присвячено ряд матеріалів і розвідок, опублікованих в діаспорі (М.Демкович-Добрянський, В.Лисий, І.Сухоцькийта ін.).
Із здобуттям Україною незалежності і можливістю досліджувати інтелектуальну спадщину незаслужено, з ідеологічних причин, забутих українських діячів, опубліковано значне число праць, які висвітлюють його громадську, видавничу і політичну діяльність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Громадсько-просвітницька та педагогічна діяльність Олександра Барвінського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок