Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Авансований капітал аграрних підприємств: формування, оцінка та ефективність використання

Авансований капітал аграрних підприємств: формування, оцінка та ефективність використання

Назва:
Авансований капітал аграрних підприємств: формування, оцінка та ефективність використання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,79 KB
Завантажень:
10
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Київський національний економічний університет
Галузинський Сергій Анатолійович
УДК .15
Авансований капітал аграрних підприємств:
формування, оцінка та ефективність використання
Спеціальність 08.07.02  економіка
сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ — 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аграрного менеджменту Київського національного економічного університету Міністерства освіти України.
Науковий керівник — доктор економічних наук, професор
Андрійчук Василь Гаврилович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри аграрного менеджменту
Офіційні опоненти — доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент Української академії аграрних наук
Дем’яненко Микола Якович,
Інститут аграрної економіки УААН,
заст. директора, зав. відділенням фінансів та фінансової
інфраструктури — 
кандидат економічних наук, доцент
Вихор Микола Васильович,
Білоцерківський державний аграрний університет,
завідувач кафедри менеджменту і права
Провідна установа — Інститут економіки НАН України,
відділ економічних відносин АПК, м.Київ
Захист дисертації відбудеться «  » березня 1999 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.006.04 Київського національного економічного університету за адресою: 252057, м.Київ, проспект Перемоги, /1, ауд.214.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету.
Автореферат розісланий «  » лютого 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент Федонін О.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. До недавнього часу у вітчизняній економічній науці для характеристики сукупності ресурсів підприємства широко застосовувалась категорія виробничого (ресурсного) потенціалу. Більшість економістів розуміли під цим поняттям сукупність ресурсів підприємства, що використовуються лише у процесі виробництва продукції. Проте підприємство володіє також значною кількістю ресурсів, що не беруть безпосередньої участі у виробничому процесі  ресурси сфери обігу, об’єкти соціально-культурної сфери, фінансові вкладення. Ці елементи не входять до складу виробничого (ресурсного) потенціалу, хоча також задіяні у формуванні результатів діяльності підприємства.
Категорією, яка характеризує всю сукупність ресурсів підприємства, є авансований капітал. Застосування її в економічній науці та на практиці обумовлене формуванням у нашій країні ринкових відносин, що й вимагає використання економічних категорій, притаманних ринковій економіці.
Питання капіталу цікавило досить широке коло науковців. Більшою мірою це стосувалось фахівців політичної економії. Визначення категорії капіталу зустрічається ще у представників класичної школи політекономії (А.Сміт, Д.Рікардо, Дж.Мілль). Обґрунтуванню суті категорії капіталу та класифікації його складових приділялась значна увага в наукових працях К.Маркса. Вивченням даної категорії займались також Е.Бен-Баверк, К.Віксель, Й.Шумпетер, А.Маршалл, Дж.Робінсон та інші. Вони розглядали питання доходу від капіталу, впливу різних факторів (затрат праці, корисності, рідкості) на вартість капіталу, питання механізму розподілу створюваного продукту між факторами виробництва (визначення частки продукту, що припадає на кожний окремий фактор виробництва), попиту на капітал та його пропозиції тощо.
Проте важливе теоретичне і практичне значення мають також питання визначення складу капіталу, авансованого в усі види діяльності, обґрунтування вартісної оцінки його елементів, дослідження впливу структури капіталу на фінансово-майновий стан підприємства, визначення ефективності його використання тощо. Тобто це питання функціонування капіталу на рівні окремого підприємства. Крім того, авансований капітал у нашому розумінні відрізняється від категорії капіталу в її класичному значенні, під якою розуміють лише сукупність засобів виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Авансований капітал аграрних підприємств: формування, оцінка та ефективність використання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок