Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Роль освіти у формуванні соціального статусу жінок

Роль освіти у формуванні соціального статусу жінок

Назва:
Роль освіти у формуванні соціального статусу жінок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,88 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Давидюк Олена Олександрівна
УДК 396.4 (048)
Роль освіти у формуванні соціального статусу жінок
22.00.04 – спеціальні ат галузеві соціології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
КИЇВ-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі галузевої соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
доктор філософських наук, доцент
Кушерець Василь Іванович,
Товариство “Знання” України,
Голова правління
Офіційні опоненти:
доктор соціологічних наук, професор
Скідін Олег Леонідович,
Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного
муніципального управління”,
професор кафедри соціології та соціальної роботи

кандидат соціологічних наук, доцент
Туленков Микола Васильович,
Інститут підготовки кадрів Державної служби зайнятості України,
Проректор з науково-методичної роботи, м. Київ
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна
Захист відбудеться „_21_”_червня_2004 р. о _21:00_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.30. у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01017, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 314).
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м.Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий „_12_”___тарвня_2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.О.Тарабукін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У ХХ ст. відбулися значні зміни у становищі жінок в українському суспільстві. В радянський період було досягнуто результатів щодо залучення жінок до сфери освіти, професійної підготовки, участі в народному господарстві тощо. Але це не призвело до гендерної рівноправності, збереглося багато суперечностей в характері економічної діяльності чоловіків та жінок, не вдалося досягнути гендерної рівності в політичній сфері, пануюча система цінностей та рольових орієнтацій чоловіків і жінок не була позбавлена дискримінативного впливу стосовно жінок. Через це перетворення в усіх сферах суспільного життя часто-густо не враховували специфіку потреб жінок, адже відтворювалась псевдопатріархальна система цінностей, в якій майже все що пов’язано з жінкою має нижчий статус порівняно із тим, що пов’язано з чоловіком.
Нині, в контексті трансформаційних змін відбуваються значні зрушення у діапазоні соціальних ролей, бо змінюється їх зміст і, відповідно, змінюється місце жінок в соціальній структурі. Велике значення у трансляції існуючої системи цінностей, гендерних ролей належить системі освіти. Завдяки навчальному процесу відбувається набуття людиною духовного фундаменту, сенсу життя, настанов на самореалізацію та самодетермінацію в контексті соціальної і професійної культури. Оскільки зміст навчання впливає на загальне життя людини, то будь-яка дискримінація в освітній сфері, зокрема за ознакою статі, є серйозною соціальною перешкодою в справі підвищення якості освітнього рівня населення, розвитку людських здібностей і талантів. Якщо освіта є важливим засобом зміни соціального статусу, то актуалізується питання щодо доступу кожного громадянина до всіх рівнів освіти, подолання різноманітних упереджень в процесі навчання, зокрема орієнтації представників обох статей на всебічний розвиток особистості та їх подальшу самореалізацію. Зазначене дає підстави твердити, що в українському соціумі сьогодні гостро постає проблемна ситуація: наявною є невідповідність соціального статусу жінок перехідним умовам та завданням реформування суспільства, а освіта не забезпечує зазначеної відповідності. Серед передумов подолання соціально-економічної кризи є підвищення якості трудових ресурсів, приведення їх у відповідність з потребами інноваційного розвитку суспільства, але професійні орієнтації жінок, як значної трудоактивної частини населення, не повністю відповідають цим потребам.
Ситуація неадекватності соціального статусу жінок їх високому рівню освіти в сучасному українському суспільстві формує наукову проблему: відсутні комплексні знання щодо виявлення сутності соціально-професійних орієнтацій жінок та надійних механізмів їх забезпечення в умовах трансформації соціуму, пошуку оптимальних форм і методик професійного становлення жінок, їх соціальної та професійної адаптації і ресоціалізації засобами освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Роль освіти у формуванні соціального статусу жінок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок