Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТЕСТОВОГО КОНТРОЛЮ ІНШОМОВНОЇ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ УЧНІВ СЕРЕДНЬОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ (на матеріалі англійської мови)

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТЕСТОВОГО КОНТРОЛЮ ІНШОМОВНОЇ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ УЧНІВ СЕРЕДНЬОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ (на матеріалі англійської мови)

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТЕСТОВОГО КОНТРОЛЮ ІНШОМОВНОЇ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ УЧНІВ СЕРЕДНЬОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ (на матеріалі англійської мови)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,13 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПЕТРАЩУК Олена Петрівна
УДК 37.022+373.1.26:27+81'243
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТЕСТОВОГО КОНТРОЛЮ ІНШОМОВНОЇ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ УЧНІВ СЕРЕДНЬОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
(на матеріалі англійської мови)
Спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання:
германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі методики викладання іноземних мов Київського державного лінгвістичного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант
доктор педагогічних наук, професор Ніколаєва Софія Юріївна,
Київський державний лінгвістичний університет, завідувач кафедри методики викладання іноземних мов
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор Плахотник Василь Макарович,
Інститут педагогіки АПН України, головний науковий співробітник лабораторії викладання іноземних мов
доктор педагогічних наук, професор Тарнопольський Олег Борисович,
Дніпропетровський державний технічний університет залізничного транспорту, завідувач кафедри іноземних мов
член-кореспондент АПН України, доктор психологічних наук,
професор Носенко Елеонора Львівна,
Дніпропетровський державний університет,
завідувач кафедри педагогічної психології та англійської мови
Провідна установа
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра методики навчання іноземних мов і прикладної лінгвістики, м.Київ.
Захист відбудеться “ 6 ” вересня 2000 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.01 у Київському державному лінгвістичному університеті за адресою:
03680, м. Київ, вул. Червоноармійська, 73.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського державного лінгвістичного університету за адресою:
03680, м. Київ, вул. Червоноармійська, 73.
Автореферат розісланий “ 3 ” серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________________Бігич О.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена соціальним замовленням у галузі оцінки навчальних досягнень учнів в оволодінні іноземною мовою /ІМ/ у зв’язку з прагненням України увійти до європейської спільноти розвинених країн, в яких упроваджені міжнародні стандарти оцінки якості знань, що передбачають застосування тестів. Актуальність вирішення проблеми тестового контролю в навчанні ІМ в середній загальноосвітній школі викликана низкою причин.
ІМ входить до переліку обов’язкових предметів державного компонента навчального плану, які підлягають опануванню учнями для отримання державного атестата про середню освіту. Відомо, що успішне оволодіння ІМ безпосередньо залежить від ефективності процесу навчання цієї мови, яка, у свою чергу, зумовлюється управлінням, що забезпечується контролем (Ю.К.Бабанський, В.М.Єфімов, Н.Ф.Тализіна та ін.). У навчанні ІМ широкого розповсюдження набули тести завдяки своїй здатності задовольнити основні вимоги, що висуваються до контролю, такі як об’єктивність, надійність, валідність, практичність та економічність. Саме тестовий контроль виступає оптимальним засобом управління процесом засвоєння ІМ та підвищення ефективності всієї системи навчання ІМ в середній загальноосвітній школі.
Іншим важливим питанням, яке спонукає до застосування тестового контролю у процесі навчання ІМ у середніх загальноосвітніх школах, є питання достовірності оцінок з предмета “Іноземна мова” в офіційних документах, таких як табель і атестат. Як правило, ці оцінки не відображають об’єктивного рівня володіння учнями іншомовним мовленням відповідно до вимог державної програми та проекту державного освітнього стандарту. В результаті однакові оцінки виставляються учням з різним рівнем підготовки, оскільки невизначеними залишаються критерії та інструменти об’єктивного оцінювання іншомовної комунікативної компетенції /ІКК/ учнів.
Необхідно також зазначити, що чинні програми навчання та проект державного стандарту з ІМ мають виражену комунікативну спрямованість, яка чітко відображена в головній меті навчання – оволодіння учнями ІМ як засобом спілкування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТЕСТОВОГО КОНТРОЛЮ ІНШОМОВНОЇ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ УЧНІВ СЕРЕДНЬОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ (на матеріалі англійської мови)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок