Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕНДОТЕЛІАЛЬНА ДИСФУНКЦІЯ У ХВОРИХ НА ДІАБЕТИЧНУ НЕФРОПАТІЮ

ЕНДОТЕЛІАЛЬНА ДИСФУНКЦІЯ У ХВОРИХ НА ДІАБЕТИЧНУ НЕФРОПАТІЮ

Назва:
ЕНДОТЕЛІАЛЬНА ДИСФУНКЦІЯ У ХВОРИХ НА ДІАБЕТИЧНУ НЕФРОПАТІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,96 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПЕРЕРВА ЛАРИСА АНАТОЛІЇВНА
УДК 616. 61: 611. 018. 74
ЕНДОТЕЛІАЛЬНА ДИСФУНКЦІЯ
У ХВОРИХ НА ДІАБЕТИЧНУ НЕФРОПАТІЮ
14.01.02-внутрішні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: заслужений діяч науки та техніки України
доктор медичних наук, професор
Семидоцька Жанна Дмитрівна,
Харківський державний медичний
Університет МОЗ України, завідувач кафедри
пропедевтики внутрішніх хвороб №2
Офіційні опоненти: заслужений діяч науки та техніки України
доктор медичних наук, професор
Хворостінка Володимир Миколайович
Харківський державний медичний
Університет МОЗ України, завідувач кафедри
факультетської терапії;
доктор медичних наук, професор
Топчій Іван Іванович
Інститут терапії АМН України МОЗ України,
завідувач відділом нефрології
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім П.Л. Шупіка МОЗ України, кафедра нефрології
Захист відбудеться “30”_вересня_2005 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64. 600. 04 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, проспект Леніна 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського
державного медичного університету (м. Харків, проспект Леніна 4)
Автореферат розісланий “29” серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Т.В. Фролова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нефропатія – одна з основних форм діабетичних мікроангіопатій. Вона розвивається приблизно у третини хворих на цукровий діабет (ЦД) типа 1 і на завершальних стадіях призводить до хронічної ниркової недостатності (ХНН) та смерті від уремії (Л.А. Пиріг, 2001, А.І. Таран 2001). Враховуючи це, сучасна клінічна медицина не припиняє поглибленого вивчення патогенезу діабетичної нефропатії (ДН) та пошуків нових можливостей і засобів уповільнення темпів розвитку патологічного процесу (Т.Д. Никула, 2001, Ж.Д. Семидоцька, 2002).
Останнім часом важлива роль в патогенезі ураження нирок відводиться ушкодженню эндотелія мікросудин, котре багатьма авторами визнається первинним на шляху розвитку ДН (І.І. Дєдов, 2000, D.B. Cores, 1998, R. Cochen, 1998). Це повязане з тим, що нирки більше інших органів залежать від функціонального стану ендотелію у звязку з наявністю великого пула ендотеліальних клітин (ЕК), які являють собою перший шар на шляху ультрафільтрації у капіллярах клубочків (М.Ш. Шахмалова, М.В. Шестакова, І.І. Дєдов, 1996). ЕК є інсуліннезалежними, тому за умов гіперглікемії глюкоза без перешкод потрапляє в них, викликаючи порушення їх функції у результаті патологічних метаболічних змін (А.С. Ефимов, 1999, C.E. Mogensen, 1999, Parving H.H., 1998). Підвищення концентрації глюкози є пусковим фактором у розвитку ендотеліальної дисфункції, який призводить до дисбалансу продукції вазоділятуючих та вазоконстрикторних речовин (І.І. Дєдов, М.В. Шестакова, 2001). До останніх належить ендотелін-1 (ЕТ-1) – потужний та тривалодіючий на тканинному рівні судинний констриктор (Л.Т. Мала, А.Н. Корж, Л.Б. Балкова, 2000, М.Ш. Шахмалова, 1996, S. Kaddura, N.P. Curcen, 1996), концентрації якого у плазмі крові підвищуються при ушкодженні ЕК, що повязане із збільшенням його вивільнення (Yamauchi, 1996, B. Sarman, M. Toth, 1998). ЕТ-1 підвищує периферичний опір судин, знижує нирковий кровоплин, сповільнює швидкість клубочкової фільтрації (ШКФ) (Y. Dohi зі співавт. 1992, Yanagisawa M., Kurihara H., 1998). Крім того, ЕТ-1 володіє мітогенною та ростстимулюючою дією – викликає проліферацію мезангіальних клітин, посилює секрецію фібронектину (ФН) - адгезивного глікопротеїну, що виконує роль первинного каркасу, на якому відбувається організація сполучної тканини (Н.М. Картамишева, О.В. Чумаков, 2001, І.P. Souers, M.A. Lester, 2002).
У хворих на ЦД процеси гломерулосклерозу перебігають більш інтенсивно, так як гіперглікемія стимулює продукцію мезангіального матриксу ЕК, посилюючи синтез фібронектину (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕНДОТЕЛІАЛЬНА ДИСФУНКЦІЯ У ХВОРИХ НА ДІАБЕТИЧНУ НЕФРОПАТІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок