Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: Особливості особистості вчителя в системі розвивального навчання

Особливості особистості вчителя в системі розвивального навчання / сторінка 10

Назва:
Особливості особистості вчителя в системі розвивального навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,00 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 

Гармонійне поєднання особистісних та індивідуальних особливостей вчителя повністю відповідає самій технології системи розвивального навчання, яка припускає побудову суб’єкт-суб’єктних стосунків. Педагоги з високими показниками необхідних особистісних особливостей активно використовують індивідуальні особливості, які сприяють реалізації принципів індивідуального підходу до особистості дитини, закладених в системі розвивального навчання.
На підставі аналізу особистісних характеристик педагога розвивального навчання було відокремлено найбільш професійно значущі якості педагога системи розвивального навчання:
1) тип реагування в конфлікті “співпраця” і “компроміс”, розвинені емпатичні тенденції як стильові характеристики взаємодії педагога; 2) цінності-цілі: творчості, розвитку, цікавої роботи, незалежності, свободи, щасливого сімейного життя та кохання (цінності саморозвитку, творчості і самоактуалізації); цінності-засоби: сміливість у відстоюванні власної думки, чуйність (цінності свободи і орієнтації на іншого) в системі цінностей педагогів; 3) стиль саморозвитку “активний розвиток” як реалізація установки на саморозвиток педагога; 4) теоретичне мислення, варіативність і гнучкість мислення як значущі показники інтелектуальної сфери педагога; 5) адекватна самооцінка професіоналізму педагога.
Отже, саме ці показники особистості педагога виступають як необхідні для ефективної реалізації вчителем професійної діяльності в системі розвивального навчання і відображають модель особистості педагога розвивального навчання. Установка особистості на саморозвиток виступає системотвірним чинником розвитку особистості вчителя розвивального навчання, оскільки повноцінне засвоєння системи вимагає наявності саме цієї характеристики особистості вчителя, яка регулює рівні сформованості всіх інших особливостей особистості. Співвідношення, безконфліктність співіснування відокремлених чинників описує цілісну особистість вчителя розвивального навчання; зіткнення і різноспрямованість характеристик особистості відображають нецілісність особистості, що виявляється в особистісних кризах і неврозах педагога.
В третьому розділі “Розвиток особистості педагога в процесі оволодіння системою розвивального навчання” наведено результати експериментального дослідження процесу засвоєння педагогом системи та проаналізовано два методи підготовки педагогів: інформаційний метод та метод інтенсиву. Дослідження особливостей особистості педагогів різних етапів засвоєння системи розвивального навчання здійснювалося як комплексний аналіз особливостей особистості на кожному етапі засвоєння системи розвивального навчання. Вивчено та проаналізовано результати чотирьох груп вчителів: першого, другого, третього, п’яти та більше років засвоєння системи розвивального навчання.
Всього в експериментальному дослідженні взяли участь: педагоги, які проходять підготовку в Центрі психології і методики розвивального навчання, м. Харків, (метод інтенсиву): вчителі 1-го року засвоєння системи розвивального навчання – 68 осіб; вчителі 2-3 року засвоєння системи – 95 осіб; вчителі 3-4 року засвоєння системи – 73 особи; вчителі 5-ти і більше років засвоєння системи – 49 осіб; педагоги, які пройшли підготовку в іншому центрі підготовки вчителів розвивального навчання (де реалізується інформаційний метод): вчителі п'яти і більше років засвоєння системи розвивального навчання – 14 осіб. Всього в експерименті взяли участь 298 педагогів.
Важливим результатом дослідження є відокремлення певних етапів, які відповідають специфічним труднощам, що виникають у педагогів в процесі засвоєння системи розвивального навчання. Описано труднощі педагогів, пов'язані з оволодінням послідовно позицій педагога: змістовно-предметної (1-й рік засвоєння), методичної і частково психологічної (2-й рік засвоєння), психологічної і позиції керівництва (3 рік засвоєння). На наступному етапі: п'ять і більше років засвоєння системи розвивального навчання педагоги оволодівають особистісною позицією, яка припускає встановлення суб'єкт-суб'єктних стосунків, реалізацію творчості в професійній діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: Особливості особистості вчителя в системі розвивального навчання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок