Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: Особливості особистості вчителя в системі розвивального навчання

Особливості особистості вчителя в системі розвивального навчання / сторінка 12

Назва:
Особливості особистості вчителя в системі розвивального навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,00 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 

Під час порівняльного аналізу особистості педагогів, які пройшли підготовку за допомогою методу інтенсиву і інформаційного методу, було виявлено, яким чином форма навчання впливає на становлення вчителя, а також відокремлено найоптимальніший метод підготовки педагогів до реалізації професійної діяльності в системі розвивального навчання. Результати дослідження особливостей особистості вчителів, які пройшли підготовку методом інтенсиву, довели його ефективність і спроможність. Вивчення індивідуально-особистісних особливостей педагогів, які пройшли підготовку інформаційним методом, показало, що такі вчителі характеризуються: переважанням типів розв’язання конфлікту “компроміс” (6,6) і “уникнення” (6,4); завищеним рівнем самооцінки особистості (0,77) і самооцінки професіоналізму (0,78); цінностями особистого життя і власних якостей особистості; сформованістю теоретичного узагальнення як характеристики мислення (67,4%); високим показником варіативності мислення (9,9) і середнім показником гнучкості мислення (4,6). Статистично значущі відмінності двох груп педагогів (метод інтенсиву і інформаційний метод) були отримані за такими показниками, як виразність типу реагування “співпраця”, самооцінка особистості і самооцінка професіоналізму, гнучкість мислення.
Отже, в ході дослідження було встановлено, що для педагогів, які пройшли підготовку інформаційним методом і працюють у системі розвивального навчання більше п'яти років, характерне неповне засвоєння методичної і психологічної позицій, а отже, і позиції керування; занижений рівень рефлексії професійної діяльності; неповне подолання монологічної взаємодії з учнем; націленість “на кількість”, а не на “якість” у своїй діяльності
Результати дослідження особистості учнів тих вчителів, які були підготовлені інформаційним методом зафіксували наступні показники: високий рівень учбової тривожності дітей (71,2%), а також низький рівень емоційної експансивності учнів (0,336). Наведені дані є статистично значущими при порівняльному аналізі трьох груп учнів: класів розвивального навчання педагогів, що пройшли підготовку методом інтенсиву і інформаційним методом, класів традиційного навчання (критерій Стьюдента (p<0.005).
Таким чином, результати експериментального дослідження виявили залежність успішності засвоєння педагогами системи розвивального навчання від методу їх підготовки. Найефективнішим методом навчання є метод інтенсиву, водночас як інформаційний метод за результатами досліджень виявив неспроможність при підготовці вчителя розвивального навчання.
В підрозділі “Психологічний супровід педагога при засвоєнні системи розвивального навчання” на підставі п'ятирічних спостережень і діагностики індивідуально-особистісних особливостей особистості педагогів розвивального навчання представлено методичні рекомендації, розроблені для психологічних служб, методистів та адміністрації шкіл. Запропонований навчальний посібник “Карта розвитку особистості педагога розвивального навчання”, який покликаний допомагати вчителеві перебороти труднощі при засвоєнні системи, що закономірно пов'язані з оволодінням педагогічними позиціями, а також особливостями особистості самого педагога. У ньому описано типові труднощі педагогів, що виникають в процесі засвоєння діяльності в системі розвивального навчання, а також принципи допомоги педагогові на кожному з етапів.
Так, на 1-му році засвоєння системи психологічний супровід і допомога полягають у моніторингу професійної діяльності і психологічній підтримці педагога. Психолог допомагає вчителеві відстежувати і рефлексувати основні компоненти всіх трьох позицій педагога.
На 2-му році засвоєння роль психолога полягає, як і раніше, в моніторингу і спільній рефлексії педагогічної діяльності, однак одночасно на цьому етапі зростає значення діагностики особистісних особливостей педагога (як показник подолання монологічної взаємодії з учнями). Завдання психолога – визначити, які особистісні риси допомагають чи перешкоджають в засвоєнні системи, і, отже, провести необхідні індивідуальні чи групові психокорекційні заходи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: Особливості особистості вчителя в системі розвивального навчання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок