Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською мовою: Особливості особистості вчителя в системі розвивального навчання

Особливості особистості вчителя в системі розвивального навчання / сторінка 13

Назва:
Особливості особистості вчителя в системі розвивального навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,00 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 

Психологічна допомога на 3-му етапі засвоєння полягає, насамперед, у фіксації результатів, яких досягли учні в процесі формування суб'єкта учбової діяльності. Завдання психолога – продемонструвати педагогові обґрунтовані дані за результатами психологічної діагностики кожного учня окремо і класного колективу загалом.
Фіксування педагога на одній із стадій вимагає особливої уваги з боку психолога, оскільки це свідчить про труднощі при переході на наступний етап і наростання професійної кризи. Саме тому моніторинг особистісних особливостей в професійній діяльності є актуальним протягом усього процесу засвоєння діяльності в системі розвивального навчання. На основі цього моніторингу повинна будуватися подальша психологічна робота з педагогом.
У цьому ж підрозділі наводяться принципи побудови групового тренінгу для педагогів, що засвоюють систему розвивального навчання та запропонована програма тренінгу. За результатами спостережень і дослідження особливостей особистості педагогів розвивального навчання програма підготовки педагогів методом інтенсиву була доповнена діагностикою особистості вчителя на всіх етапах засвоєння системи з подальшою рефлексією отриманих результатів: індивідуально вчителем разом із психологом, а також в груповій роботі з елементами ігрового тренінгу-цілепокладання. Отже, тренінг-цілепокладання ґрунтується на основних труднощах педагогів під час засвоєння системи розвивального навчання; мета тренінгу – забезпечення психологічного супроводу і більш успішного оволодіння вчителями цієї системи. В груповій роботі вчителі за допомогою психолога усвідомлюють свої можливості, труднощі і цілі, засоби їх досягнення, мають можливість проаналізувати та усвідомити їх.
ВИСНОВКИ
У роботі представлено результати теоретичного узагальнення та експериментального дослідження проблеми ефективної реалізації вчителем системи розвивального навчання, на підставі чого можна зробити наступні висновки:
1. Відокремлені особистісні особливості вчителя системи розвивального навчання: діалогічний стиль взаємодії, цінності “саморозвитку, творчості і самоактуалзізації”, адекватна самооцінка професіоналізму, високий рівень емпатії, здатність до теоретичного узагальнення і гнучкість мислення, а також установка на саморозвиток. Вони є професійно значущими якостями особистості педагога та відповідають принципам системи розвивального навчання й моделі педагогічної діяльності, що представлена п’ятьма основними позиціями педагога, які він займає на уроці. Це змістовно-предметна, методична, психологічна позиції, позиція керування та особистісна.
2. Традиційна система навчання передбачає реалізацію монологічної взаємодії вчителя та учня. Педагог традиційної системи навчання характеризується наступними особистісними особливостями: монологічним стилем взаємодії, цінностями самопрезентації, високим рівнем самоконтролю у спілкуванні, завищеною самооцінкою професіоналізму, середньою гнучкістю мислення.
3. Базовою особистісною характеристикою, що детермінує перехід від монологічної до діалогічної взаємодії, педагога виступає установка на саморозвиток, яка є передумовою для формування в педагога професійно значущих особливостей особистості вчителя системи розвивального навчання та робить можливими особистісні та професійні зміни під час становлення вчителя розвивального навчання.
4. Процес засвоєння вчителем системи розвивального навчання відбувається поетапно. В цьому процесі самозмінення відокремлюються етапи особистісного росту вчителя розвивального навчання: 1-й рік засвоєння системи; 2-й рік засвоєння системи; 3-й рік засвоєння системи; 5 і більше років засвоєння системи розвивального навчання. Відокремлені етапи характеризуються типовими труднощами і професійними кризами педагога. Перший етап пов’язаний з оволодінням змістовно-предметною позицією педагога, другий – методичною та частково психологічною позицією, третій – психологічною позицією та позицією керування. На четвертому етапі відбувається упорядкування та приведення у відповідність вищезазначених позицій до особистісної позиції педагога.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: Особливості особистості вчителя в системі розвивального навчання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок