Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Особливості особистості вчителя в системі розвивального навчання

Особливості особистості вчителя в системі розвивального навчання / сторінка 2

Назва:
Особливості особистості вчителя в системі розвивального навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,00 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
О. Кан-Калик, А.В. Коваленко, М.В. Камінська, Н.В. Кузьміна, О.О. Леонтьєв, А.К. Маркова, Л.М. Мітіна, А.П. Назаретян, А.В. Орлов, В.Ф. Петренко, А.А. Реан, Е.В. Селезньов, В.І. Степанський, О.К. Тихомиров, Л.М. Фрідман, В.Е.Чудновський, Ю.А. Шерковін та ін.). Значний внесок у дослідження проблем педагогічної діяльності внесли українські психологи (А.В. Алпатова, Г.О. Балл, О.Ф. Бондаренко, Г.С.  Костюк, С.Д. Максименко, Ю.І.Машбиць, С.А. Мусатов, Ю.М. ШвалбТ.Д. Щербан та ін.). Як приклад міждисциплінарного підходу до проблеми особистості вчителя і проблеми пізнання можна привести роботи філософів (В.Г. Афанасьєва, В.С. Біблера, Є.В. Ільєнкова, В.А. Лекторського, О.А.ФеофановоїЮ.О. Шрейдерасоціологів (А.І. Тимуш) та інші.
Разом з тим, проблема особистості вчителя в системі розвивального навчання тільки починає вивчатися психологами та педагогами. Сучасні дослідники збігаються на думці, що недостатня увага до взаємозв’язку особливостей особистості вчителя в процесі їх підготовки та показників розвитку учнів призводить до розчарування педагога в результативності розвивальних програм і формального ставлення до цілей розвивального навчання. Отже проблема реалізації педагогом системи розвивального навчання, труднощі, які виникають в процесі її засвоєння, мають бути досліджені достатньо детально тільки у зв’язку з особливостями особистості вчителя системи розвивального навчання.
Небагаточисельні дослідження, присвячені діяльності педагога в системі розвивального навчання, не ставили за мету описати процес засвоєння педагогом нової освітньої системи, орієнтуючись, передусім, на вивчення кінцевого результату становлення вчителя розвивального навчання. Але механізми такого становлення, специфічні труднощі і кризи особистості педагога не були відокремлені в якості предмета спеціального дослідження. Таким чином, недостатнє теоретичне і експериментальне дослідження проблеми особливостей особистості вчителя розвивального навчання, його становлення як суб’єкта педагогічної діяльності, її значущість для реалізації підготовки педагогів розвивального навчання зумовили вибір теми даного дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в рамках науково-дослідної роботи “Психологія і методика розвивального навчання в загальноосвітній середній школі”, номер держреєстрації 0100U003325 (2000–2002 рр.), науково-дослідної роботи “Психологія і методика розвивального навчання в загальноосвітній середній школі”, номер держреєстрації 0103U004221 (2003-2005 рр.), науково-дослідної роботи “Психолого-педагогічна система “Розвивальне навчання” в загальноосвітніх навчальних закладах”, номер держреєстрації 0106U001568 (2006-2008 рр.).
Об'єкт дослідження: вчитель розвивального навчання.
Предмет дослідження: професійно значущі особливості особистості вчителя розвивального навчання та етапи їх становлення.
Мета дослідження полягає у відокремленні індивідуально-особистісних особливостей педагога, які зумовлюють успішність реалізації системи розвивального навчання в початковій школі.
Відповідно до мети дослідження були поставлені наступні завдання:
1. Здійснити теоретичний аналіз підходів до вивчення проблеми особистості вчителя і його педагогічної діяльності.
2. Виявити індивідуально-особистісні особливості педагога системи розвивального навчання.
3. Дослідити залежність між особистісними особливостями педагогів та розвитком особистості учнів.
4. Визначити основні зміни в особливостях особистості вчителя при проходженні різних етапів професійного розвитку педагогів в процесі засвоєння ним діяльності в системі розвивального навчання.
5. Порівняти особливості особистості вчителів, які пройшли навчання за допомогою методу інтенсиву (який реалізується без відриву від виробництва в формі проблемно-ділових семінарів) та інформаційного методу підготовки до реалізації професійної діяльності в системі розвивального навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: Особливості особистості вчителя в системі розвивального навчання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок