Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ДІАЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ

ФОРМУВАННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ДІАЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ДІАЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КРИВОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЧУВАСОВА НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 371.322.9+371.332
ФОРМУВАННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ДІАЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ
13.00.09 – теорія навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кривий Ріг – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Криворізькому державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Кондрашова Лідія Валентинівна,
Криворізький державний педагогічний університет, проректор з наукової роботи,
завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Слободянюк Аркадій Андрійович,
Севастопольський технічний університет АР Крим,
професор кафедри фізики;

кандидат педагогічних наук
Зламанюк Людмила Михайлівна,
Дніпропетровський обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти,
завідувач кафедри теорії та методики освіти.
Захист відбудеться «6» травня 2008 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.01 у Криворізькому державному педагогічному університеті за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, пр. Гагаріна, 54, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Криворізького державного педагогічного університету (50086, м. Кривий Ріг, пр. Гагаріна, 54).
Автореферат розісланий «4» квітня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г. Б. Штельмах


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В Україні освіта визнана однією з найголовніших складових загальнолюдських цінностей. Вектор сучасної політики й стратегії держави спрямований на подальший розвиток національної системи освіти, адаптацію її до умов соціально-орієнтованої економіки, трансформацію та інтеграцію в європейське й світове співтовариство на основі Болонської угоди.
Сьогоднішня школа є осередком надзвичайно глибоких перетворень усього буття і мислення людини. Головним стає учень, який не тільки з бажанням та інтересом засвоїв ту чи іншу інформацію, але й має глибоку впевненість у необхідності пізнання, творчого засвоєння системи наукових знань, виявляє пізнавальну активність та готовність до енергійної діяльності.
Практика середньої школи засвідчує, що перспективним для розв’язання проблеми пізнавальної активності є особистісно орієнтоване навчання, важливим складником якого виступає його діалогічність, що найбільшою мірою дає можливості для розвитку кожної особистості.
У класичній гуманістичній педагогіці проблемі формування пізнавальної активності в усі часи приділялась значна увага. Так, важливу роль пізнавальної активності у формуванні особистості відзначали Я. Коменський, А. Дістервег, Й. Песталоцці, К. Ушинський та інші вчені.
Аналіз психолого-педагогічної літератури свідчить, що теоретичні положення щодо формування пізнавальної активності висвітлюютья у працях відомих філософів, психологів, педагогів. Існує ряд напрямків, у яких вирішується проблема формування пізнавальної активності: діяльнісний підхід у психолого-методологічному аспекті (Л. Виготський, П. Гальперін, В. Давидов, О. Леонтьєв, С. Рубінштейн, Б. Бадмаєв, Д. Ельконін); у дидактичному аспекті (В. Безпалько, П. Блонський, В. Буряк, В. Вергасов, Г. Денисовець, В. Онищук, В. Паламарчук, І. Редьковець, М. Скаткін та інші).
Теоретичне тлумачення феномену поняття «пізнавальна активність» здійснене у дослідженнях Л. Арістової, Д. Вількєєва, Е. Голанта, М. Данилова, В. Крутецького, Т. Кудрявцева, І. Лернера, В. Лозової, А. Маркової, М. Махмутова, В. Онищука, В. Пилипчука, О. Савченко, Т. Шамової, Г. Щукіної та інших.
Протягом останнього часу активно вивчаються ідеї, які розкривають засади особистісно діяльнісного підходу до навчання (Є. Бондаревська, Л. Кондрашова, О. Савченко, В. Сєріков, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ДІАЛОГІЧНОГО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок