Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИЙ ВИМІР БЕЗПЕКИ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИЙ ВИМІР БЕЗПЕКИ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИЙ ВИМІР БЕЗПЕКИ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,93 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут вищої освіти
Академії педагогічних наук України
ПУЧКОВ Олександр Олександрович
УДК .156.(477)
ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИЙ ВИМІР БЕЗПЕКИ
СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі військово-гуманітарних дисциплін Військового інституту телекомунікацій та інформатизації Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: | доктор філософських наук, професор
Ананьїн Валерій Опанасович,
Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації НТУУ “КПІ”, Міністерство освіти та науки України,
завідуючий кафедрою військово-гуманітарних дисциплін.
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
Шевченко Олексій Костянтинович,
Національний інститут проблем міжнародної безпеки при РНБО України,
радник.
кандидат філософських наук, доцент
Дзюба Микола Тимофійович,
Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри інформаційно-психологічного протиборства.
Захист відбудеться 27 вересня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, , 9-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України, 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, .
Автореферат розіслано “25” серпня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент Л.С. Горбунова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний світ характеризується розмаїттям гострих протиріч, які в свою чергу мають найрізноманітніший характер. Зміни, які відбулися у світі протягом останнього десятиліття ХХ сторіччя, серйозно вплинули на статус України. Україна стала суверенною державою перехідного типу із глибокими трансформаційними процесами у всіх сферах її життя. Особливу важливість набула проблема національної безпеки, без вирішення якої неможливе успішне існування України як суверенної держави.
Питання національної безпеки і стабільності розвитку держави є важливим компонентом суверенного розвитку України, нагальною потребою суспільства та кожної людини. На сьогодні, мабуть, немає більш вживаного слова, ніж слово “безпека”. І це зрозуміло, тому що світ, у якому ми живемо, стає дедалі більш ризикованим та небезпечним.
Сучасний етап розвитку людства характеризується процесами, які свідчать про наявність у ньому глибоких кризових явищ. Незважаючи на факт різкого зменшення у світі класичних війн між державами, насильства, пов’язаного з використанням зброї, на світовій арені не поменшало. У світі з’явилися цілі регіони, що стали класифікуватися як конфліктно небезпечні. З кінця 90-х років ХХ сторіччя набуло глобального характеру таке явище як тероризм. За оцінками експертів, що займаються проблемами тероризму, у цей час у різних країнах світу нараховується майже 100 великих терористичних організацій, діяльність яких спрямована на підготовку терористичних актів. Ситуація, що склалася, ускладнюється зростанням так званих глобальних проблем: екологічної, сировинної, демографічної, продовольчої тощо. На думку деяких дослідників, людство постало перед реальною альтернативою: рішуче змінити парадигму діяльності або знищити себе та біосферу. Глобальна катастрофа, що насувається, вимагає критичного перегляду підвалин сучасного світогляду загалом і багатьох наукових термінів зокрема. До категорій, що потребують подальшого комплексного осмислення, належить і термін “безпека”. Традиційно впродовж значного часу безпека означала уникання перспективи стати жертвою озброєного насильства ззовні і була пов’язана з такою соціальною інституцією як держава.
У 50-ті роки XX сторіччя у науковий світ вводиться поняття “національна безпека”, яке на сьогодні найчастіше вживається у соціальній філософії, політичній науці та теорії міжнародних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИЙ ВИМІР БЕЗПЕКИ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок