Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЧНІ І ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ УДОСКОНАЛЕННЯ КОНСТРУКЦІЙ СОШНИКІВ ЗЕРНОВИХ СІВАЛОК

ТЕХНОЛОГІЧНІ І ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ УДОСКОНАЛЕННЯ КОНСТРУКЦІЙ СОШНИКІВ ЗЕРНОВИХ СІВАЛОК

Назва:
ТЕХНОЛОГІЧНІ І ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ УДОСКОНАЛЕННЯ КОНСТРУКЦІЙ СОШНИКІВ ЗЕРНОВИХ СІВАЛОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,34 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ПУЛЮЯ
МОРОЗОВ ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 631.331.5
ТЕХНОЛОГІЧНІ І ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ УДОСКОНАЛЕННЯ
КОНСТРУКЦІЙ СОШНИКІВ ЗЕРНОВИХ СІВАЛОК
05.05.11 – машини і засоби механізації сільськогосподарського
виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Тернопіль – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті сільського господарства, Міністерства аграрної політики України.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Бєлодєдов Віктор
Олександрович – Луганський національний аграрний
університет, завідувач кафедри “Сільськогосподарські
машини”
 
доктор технічних наук, професор Корабельський Валерій
Іванович – Київський інститут декоративно-прикладного
мистецтва, професор кафедри “Графічного дизайну”
доктор технічних наук, професор Мартиненко Володимир
Якимович – Тернопільський державний технічний
університет імені Івана Пулюя, завідувач кафедри
“Менеджменту підприємницької діяльності”
Провідна установа: Кіровоградський державний технічний університет,
Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград
Захист відбудеться 11.12.2003 р. о 10 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 58.052.02 у Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул.Руська, 56, ауд.79.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул.. Руська, 56.
Автореферат розісланий 08.11.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Попович П.В.
Загальна характеристика роботи.
Актуальність проблеми. Основним робочим органом сівалок, який розподіляє насіння у ґрунті, є сошник.
На цей час недостатньо обґрунтовані конструктивні і кінематичні параметри дискових сошників, їх вплив на технологічний процес. Існуючі робочі органи практично не ущільнюють ґрунтовий шар в зоні розподілу насіння. Відсутнє також обґрунтування конструктивних і кінематичних параметрів анкерно-дискових сошників. У відомих роботах недостатньо обґрунтовані конструктивні параметри наральникових (анкерних і кільовидних) сошників. Дослідникам до сих пір не вдається створити ефективні робочі органи для загортання насіння при посіві, які змогли би задовольнити вимоги агрофізиків і агрономів, тобто формувати багаторівневий посівний ґрунтовий шар з відповідними параметрами щодо щільності, структури і вологості грунту, створюючи таким чином, сприятливі умови для проростання насіння і розвитку культурних рослин.
Відомо, що невід’ємною частиною існуючого технологічного процесу сошників є наявність підсошникової поверхні, на якій нерівномірно розміщується насіння. Крім того, усі існуючі конструкції сошників не сепарують грунт для покращення запобігання його дефляції. Для сошників відсутній обґрунтований вибір параметрів направляючих елементів руху насіння, наявність яких забезпечило б якість процесу сівби.
Немає необхідного комплекту сошників, які змогли би забезпечити якісну сівбу у зерносіючих зонах України різними способами, з меншими енерговитратами та одночасним підвищенням врожаю, здатних стримувати дефляцію ґрунту. Відсутні науково-обґрунтовані рекомендації з врахуванням грунтово-кліматичних умов, у яких доцільно застосовувати серійні і експериментальні робочі органи із максимальною ефективністю. На підставі викладеного, а також з урахуванням напрямків, які сформульовані у програмі “Зерно України 2001-2004 р.р.”, де основна функція належить сівалкам, в дисертаційній роботі вирішена важлива та актуальна науково-прикладна проблема, яка присвячена технологічним і технічним основам удосконалення конструкцій сошників зернових сівалок.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась згідно комплексного плану наукових досліджень ХДТУСГ (ДР №01.86.003 2093), які включені в розділ 4: “Розробка технології та засобу сепарації важко подільних зернових сумішей і обґрунтування параметрів робочих органів посівних машин, що забезпечують підвищення продуктивності машин більше, ніж у два рази а також праці на 20-30%”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЧНІ І ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ УДОСКОНАЛЕННЯ КОНСТРУКЦІЙ СОШНИКІВ ЗЕРНОВИХ СІВАЛОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок