Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Політична діяльність Українського національно-демократичного обєднання (1925-1939 рр.)

Політична діяльність Українського національно-демократичного обєднання (1925-1939 рр.)

Назва:
Політична діяльність Українського національно-демократичного обєднання (1925-1939 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,16 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Чернівецький державний університет
імені юрія Федьковича
Хруслов Борис Григорович
УДК 94 (477)
Політична діяльність Українського
національно-демократичного обєднання
(1925-1939 рр.)
Спеціальність 07.00.01 - Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника.
Науковий керівник: доктор історичних наук, доктор філософії, професор Кугутяк Микола Васильович, завідувач кафедри всесвітньої історії Прикарпатського університету імені Василя Стефаника.
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор кафедри історії України Доброжанський Олександр Володимирович, Чернівецький державний університет імені Юрія Федьковича;
доктор історичних наук Красівський Орест Якубович, Українська академія державного управління при Президенті України, Львівська філія, завідувач кафедри політології, соціології, політики і права.
Провідна установа: Інститут історії НАН України (м.Київ)
Захист відбудеться 25 серпня 2000 року о 10 годині на засіданні вченої спеціалізованої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому державному унівеситеті імені Юрія Федьковичв (280512, м.Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18.)
З дисертацією можна озгнайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького державного університету імені Юрія Федьковича (м.Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.)
Автореферат розізланий 25 липня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Карпо В.Л.


І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Утворення суверенної демократичної української держави, партійно-політична структуризація українського суспільства на засадах демократії та плюралізму актуалізували дослідження національно-політичних процесів історичного минулого нашого народу, особливостей їх протікання в окремих регіонах країни. Значний науковий, суспільно-політичний та пізнавальний інтерес становить історичний досвід національно-демократичного руху в Західній Україні, яка була насильно відірвана від інших українських земель і поневолена Польщею. Актуальним на сьогодні залишається дослідження ролі і місця західноукраїнської націонал-демократії в суспільно-політичному житті українського народу, у формуванні його як нації, розвитку національно-політичної свідомості, утвердження державотворчої ідеології.
Комплексне вивчення історичного досвіду націонал-демократії стосовно формування передумов консолідації різноманітних політичних сил навколо національної ідеї є особливо важливим в умовах реформування економічних та суспільних відносин на сучасному етапі, коли творення нових політичних структур, утвердження громадянського суспільства відбувається на фоні погіршення соціально-економічних умов існування народних мас, протиборства інерційних сил. У цьому контексті дослідження історії Українського національно-демократичного об’єднання (УНДО) як провідної політичної організації західноукраїнського суспільства займає особливе місце.
Об’єктом дослідження є Українське національно-демократичне об’єднання як феномен українського суспільно-політичного руху.
Предметом є вивчення передумов, обставин і платформ утворення УНДО, його політична та організаційна діяльність, еволюція політичних концепцій у контексті суспільних відносин на Західній Україні.
Хронологічні межі дисертаційного дослідження охоплюють 1925-1939 рр., тобто період виникнення партії, її організаційного і політичного становлення та розвитку до заборони радянською владою.
Географічні межі дослідження окреслюють територію Західної України яка до 1939 року входила до складу Польші. Відповідно до сучасного адміністративно-територіального поділу це - землі, що знаходяться на території Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Волинської та Рівненської областей.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Теоретично-історичне висвітлення проблеми політичної діяльності Українського національно-демократичного обєднання у 1925-1939 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Політична діяльність Українського національно-демократичного обєднання (1925-1939 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок