Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ПОБУДОВИ ТА ОЦІНКИ АГРЕГОВАНИХ АСОЦІАТИВНИХ ПРАВИЛ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ БАЗАХ ДАНИХ

МЕТОДИ ПОБУДОВИ ТА ОЦІНКИ АГРЕГОВАНИХ АСОЦІАТИВНИХ ПРАВИЛ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ БАЗАХ ДАНИХ

Назва:
МЕТОДИ ПОБУДОВИ ТА ОЦІНКИ АГРЕГОВАНИХ АСОЦІАТИВНИХ ПРАВИЛ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ БАЗАХ ДАНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,64 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Тітова Олена Вітольдіївна
УДК 004.8:004.93
МЕТОДИ ПОБУДОВИ ТА ОЦІНКИ АГРЕГОВАНИХ АСОЦІАТИВНИХ ПРАВИЛ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ БАЗАХ ДАНИХ
05.13.23 – Системи та засоби штучного інтелекту
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії культури Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент
Ситніков Дмитро Едуардович,
Харківська державна академія
культури, завідувач кафедри
інформаційно-документних систем.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Любчик Леонід Михайлович, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", завідувач кафедри комп'ютерної математики та математичного моделювання, м. Харків;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Феклістов Андрій Олександрович, Об’єднаний науково-дослідний інститут Збройних Сил, старший науковий співробітник відділу військової стандартизації та якості продукції оборонного призначення, м. Харків.
Провідна установа:
Донецький державний інститут штучного інтелекту НАН України, кафедра системного аналізу та моделювання.
Захист відбудеться “11” жовтня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 в Харківському національному університеті радіоелектроніки, за адресою: пр. Леніна, 14, м. Харків, 61166; факс (0572) 409113.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: пр. Леніна, 14, м. Харків, 61166.
Автореферат розісланий “_8__”_вересня_2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Чалий С.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Входження України до Європейської спільноти у першу чергу потребує активного використання та розвитку сучасних інформаційних інтелектуальних систем. Основою цих систем є бази знань, адекватність і потужність яких у значній мірі визначаються якістю джерел знань і технологіями вилучення знань з цих джерел. Фахівцями у галузі штучного інтелекту виділяються такі основні стратегії отримання знань: вилучення знань шляхом безпосереднього контакту з експертом, автоматизоване отримання знань від експерта при наявності відповідного програмного забезпечення, формування знань з даних.
Саме системи формування знань на основі аналізу та узагальнення даних (Data Mining та Knowledge discovery) в останні роки набувають бурного розвитку. Дійсно, на даний момент у світі накопичено величезний об’єм інформації з різних галузей, наприклад: результати наукових експериментів, моніторингу земної поверхні, бізнес-дані, дані медичного характеру та ін. Стало ясно, що без продуктивного аналізу потоки даних складають нікому не потрібну купу, але напроти, при наявності такого аналізу ці дані можуть стати безцінним джерелом нової інформації і нових знань. В різних галузях – медицині, генній інженерії, банківській та страховій справах існує велика потреба у цих технологіях. Безумовно, велику роль зіграє розвиток технологій систем управління базами даних, здешевлення носіїв інформації, що дає можливість аналізувати величезні масиви інформації.
В основі технологій формування знань з даних лежить концепція так званих "патернів" (шаблонів), тобто регулярностей в базах даних. Незважаючи на велику кількість методів Data Mining, до яких відносять нейронні мережі, еволюційні алгоритми, дерева рішень та ін., пріоритет все більш здвигається у напрямку методів пошуку логічних залежностей в даних. За їх допомогою вирішуються задачі класифікації, прогнозування, формування образів на підставі формальних логік та ін.
Однією з форм представлення виявлених образів (патернів) є асоціативні правила у вигляді імплікації "якщо..., то...", яка має достатній рівень статистичної обґрунтованості. Існуючі методи пошуку асоціацій в даних мають ряд недоліків (працюють тільки з бінарними ознаками об’єктів, "не знаходять" асоціативних залежностей з малою підтримкою та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОДИ ПОБУДОВИ ТА ОЦІНКИ АГРЕГОВАНИХ АСОЦІАТИВНИХ ПРАВИЛ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ БАЗАХ ДАНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок