Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФІЛАКТИКА ТА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ ПОСТАВИ У ДІВЧАТ 7-8 РОКІВ, ЩО ЗАЙМАЮТЬСЯ ХУДОЖНЬОЮ ГІМНАСТИКОЮ

ПРОФІЛАКТИКА ТА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ ПОСТАВИ У ДІВЧАТ 7-8 РОКІВ, ЩО ЗАЙМАЮТЬСЯ ХУДОЖНЬОЮ ГІМНАСТИКОЮ

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА ТА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ ПОСТАВИ У ДІВЧАТ 7-8 РОКІВ, ЩО ЗАЙМАЮТЬСЯ ХУДОЖНЬОЮ ГІМНАСТИКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,49 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ВОЛИНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
УДК 796.412.2+37.037
Білошицька Наталія Віталіївна
ПРОФІЛАКТИКА ТА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ ПОСТАВИ У ДІВЧАТ 7-8 РОКІВ, ЩО ЗАЙМАЮТЬСЯ ХУДОЖНЬОЮ ГІМНАСТИКОЮ
24.00.02 - Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидат наукз фізичного виховання і спорту
ЛУЦЬК - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Львівському державному інституті фізичної культури
Науковий керівник :
кандидат педагогічних наук, доцент Сосіна В.Ю., ( )
Офіційні опоненти:
Шиян Богдан Михайлович, доктор педагогічних наук, професор, Тернопільський державний педагогічний університет ім. В. Гнатюка, завідувач кафедри теоретичних основ і методики фізичного виховання
Афонін В’ячеслав Миколайович, кандидат педагогічних наук, доцент, Львівський державний університет “Львівська політехніка”, старший науковий співробітник наукової лабораторії.
Провідна установа: Державний науково-дослідницький інститут фізичної культури і спорту, Державний комітет України з фізичної культури i спорту, м. Київ
Захист відбудеться 26 вересня 2000 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 32.051.02 у Волинському державному університеті ім.. Лесi Українки (м. Луцьк, вул. Винниченка, 30)
Автореферат розіслано 25 серпня 2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Цьось А.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Цільовою комплексною програмою " Фізична культура - здоров'я нації" приорітетним напрямком розвитку галузі на найближчих п'ять років визначено оздоровлення населення, і, особливо, підростаючого покоління, фізичний стан якого визнано незадовільним. Програма ставить перед фахівцями фізичного виховання завдання виховати в учнівської молоді потребу до фізичного самовдосконалення, вибираючи при цьому найефективніші та привабливі для учнів засоби рухової активності. Одним з таких засобів для дівчат є художня гімнастика.
Багаторічні спостереження за дітьми, які займались художньою гімна-стикою в дитячих садках та за 7-8 річними дівчатками в групах дитячих спортивних шкіл переконали дослідників (Л.Кечеджієва, 1985; О.Д. Дубогай, 1998; Б.М. Шйян, 1998), що вони готові до навчання і функціонального вдосконалення з допомогою специфічних засобів художньої гімнастики. Адекватно підібрані вправи можуть бути природним регулятором нормального розвитку. Водночас недотримання біологічних закономірностей призводить до негативних наслідків у функціонуванні життєво-важливих органів. Між 4-7 роками у дівчат також починається окостеніння довгих кісток і надмірні силові навантаження можуть порушити цей процес (Л. Кечеджиєва, 1985; І. Микітчак, 1998; А-А. Х.М. Джасер, 1998). У цьому віці формуються вигини хребта і має місце недостатньо компенсований поперековий лордоз. Це є причиною порушення постави. Водночас, продумане, обережне використання відповідних вправ сприяє правильному розвиткові хребта. У дітей 5-8 років еластичні зв'язки і рухомі суглоби, що робить цей вік особливо сприятливим для цілеспрямованого розвитку гнучкості у дівчат (М.А. Годик, 1991; Л. Кечеджиєва, 1995; В.М. Платонов, 1997).
Аналіз літературних джерел та карт медичного обстеження свідчить, що у представників спортивних видів гімнастики зустрічаються порушення у поставі, які мають тенденцію до погіршення зі зростанням спортивної майстерності (І.Р. Воронович, С.В. Макарович, 1984; Т.Г. Аксенова, 1985; О.Д. Дубогай, 1995, 1998; Ю.О. Короп, 1997). На думку авторів, дана проблема, з одного боку, пов'язана з пристосувальною реакцією організму на специфічні навантаження, які викликають морфологічні зміни опорнорухового апарату, з другого боку,- з особливостями методики розвитку рухових якостей.
У сучасній науково-методичній літературі детально розроблені методики розвитку гнучкості (М.А. Шабір, 1983; Е.І. Зуєв, 1990; Л.А. Березіна, 1991; В.М. Платонов, 1997; М.S. Аlter, 1990; G.Schnabel, 1995) і силових якостей (Ю.В. Верхошанський, 1988; В.М. Платонов, 1997; 8. АїЬа, 1981 ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА ТА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ ПОСТАВИ У ДІВЧАТ 7-8 РОКІВ, ЩО ЗАЙМАЮТЬСЯ ХУДОЖНЬОЮ ГІМНАСТИКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок