Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Екологічні основи використання схилових земель під плодові культурбіогеоценози в умовах Закарпаття

Екологічні основи використання схилових земель під плодові культурбіогеоценози в умовах Закарпаття

Назва:
Екологічні основи використання схилових земель під плодові культурбіогеоценози в умовах Закарпаття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,71 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Дніпропетровський національний університет
Іваницька Вікторія Миколаївна
УДК 631.42: 574.4 (477.87)
Екологічні основи використання схилових земель під плодові культурбіогеоценози
в умовах Закарпаття
03.00.16 - екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі геоботаніки, ґрунтознавства та екології Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України,
доктор біологічних наук, професор
Травлєєв Анатолій Павлович,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри геоботаніки, ґрунтознавства та
екології.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Глухов Олександр Захарович,
Донецький ботанічний сад НАН України,
директор.
кандидат біологічних наук, доцент
Хлизіна Наталія Володимирівна,
Академія митної служби України
(м. Дніпропетровськ),
доцент кафедри товарознавства та митної
експертизи.
Захист відбудеться „12” грудня 2007 р. о 13:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, біолого-екологічний факультет, корп. 17, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розіслано „5” листопада 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук, доцент А.О.Дубина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Земельний фонд Закарпатської області становить на сьогодні 430 тис.га сільськогосподарських угідь, із них лише 162 тис. га - рілля. Загальна площа ерозійно небезпечних земель становить 194,3 тис.га, або 45,2 %.
Проблема покращення родючості еродованих едафотопів, охорони і раціонального використання схилових земель Закарпаття є особливо актуальною не тільки у зв'язку із складністю рельєфу, грунтово-кліматичних умов, малоземеллям, а й з причини значного погіршення екологічної ситуації у даному регіоні.
Раціональне використання схилів для вирощування плодових культурбіогеоценозів має важливе народно-господарське значення. Актуальним слід вважати дослідження ролі ґрунтово-екологічних факторів вирощування плодових культурбіогеоценозів на схилах, протиерозійних заходів, покращення екологічних функцій еродованих ґрунтів, розробку екологічно обґрунтованих способів підготовки схилових земель для вирощування плодових культур, екологічних та біогеоценологічних основ конструювання сливових культурбіогеоценозів, теоретичного обґрунтування раціонального використання схилових земель Закарпаття. В умовах Закарпаття ці дослідження проводилися вперше.
Виконані дослідження є особливо актуальними в період проведення земельної реформи, перебудови виробничих відносин на селі, так як значна частина земель на схилах деградована (змитість, зменшення родючості ґрунтів, погіршення фізико-хімічних властивостей, площинна та лінійна ерозія).
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження є частиною тематичного плану інституту охорони ґрунтів (м. Луганськ) Української академії аграрних наук на 1981-1985 роки за темою “Розробити системи захисту ґрунтів від водної ерозії в багаторічних насадженнях Карпатської зони”; на 1986-1990 роки за темою "Розробити і впровадити ґрунтозахисні системи садівництва і виноградарства, які забезпечують захист ґрунтів від ерозії, підвищення родючості схилових земель та збільшення виробництва продукції садівництва і виноградарства в умовах контурно-меліоративного землеробства" (державний реєстраційний №01870033168); тематичного плану Закарпатського інституту агропромислового виробництва Української академії аграрних наук на 1991-1995 роки за темою "Розробити систему ведення багаторічних насаджень, яка забезпечить захист ґрунтів від ерозії, відтворення їх родючості, одержання високоякісної продукції і збереження екологічної рівноваги навколишнього середовища”; на 1996-2000 роки за темою "Розробити екологічно безпечні технології відтворення родючості ґрунтів і захисту їх від ерозії в багаторічних насадженнях в умовах Закарпаття"(номер державної реєстрації УА 01002350 Р).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Екологічні основи використання схилових земель під плодові культурбіогеоценози в умовах Закарпаття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок