Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Еколого-біологічні та агротехнічні основи вирощування сосни звичайної у тимчасових розсадниках Київського Полісся

Еколого-біологічні та агротехнічні основи вирощування сосни звичайної у тимчасових розсадниках Київського Полісся

Назва:
Еколого-біологічні та агротехнічні основи вирощування сосни звичайної у тимчасових розсадниках Київського Полісся
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,43 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАКСИМЧУК НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 630*18:630*17:582.475.4:477 [41]
Еколого-біологічні та агротехнічні основи вирощування сосни звичайної у
тимчасових розсадниках Київського Полісся
06.03.01 – лісові культури та фітомеліорація
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
 
Науковий керівник - доктор біологічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Цилюрик Анатолій Васильович, Національний
аграрний університет, завідувач кафедри захисту лісу
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Ониськів Микола Ількович, Національний
аграрний університет, головний науковий співробітник
Науково-дослідного інституту лісівництва і декоративного садівництва
доктор сільськогосподарських наук, старший науковий
співробітник
Левон Федір Михайлович, Національний
ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України,
провідний науковий співробітник відділу дендрології та паркознавства
Провідна установа - Національний лісотехнічний університет України,
кафедра лісових культур і лісової селекції, м. Львів
Захист відбудеться 2 листопада 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.09 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд. 65
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, к. 41
Автореферат розісланий 29 вересня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Кравець П.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поновлення лісу може відбуватися природним шляхом і штучно, внаслідок цілеспрямованої дії людини. Природне поновлення лісу без впливу людини є однією з основних умов формування лісових біоценозів, яке із-за відсутності негативних природних і техногенних чинників забезпечує поступову зміну поколінь лісу. Втім, воно не відповідає вимогам інтенсивного ведення лісового господарства. Внаслідок цього виникає необхідність штучного відтворення лісостанів шляхом створення лісових культур.
Із зростанням загального обсягу лісовідновлення та лісовідтворення, розвитком загальної культури суспільства і науки збільшується обсяг лісокультурних робіт. За рахунок заліснення сильно еродованих земель, непридатних для сільськогосподарського виробництва в умовах Київського Полісся штучно створено лісових насаджень на площі майже в 4 рази більшій, ніж зрубів за цей період.
Удосконалення технології вирощування садивного матеріалу можливо при розвитку розсадництва як науки про систему, яка включає способи і прийоми вирощування деревних рослин на основі фундаментальних знань фізіологічних і біологічних особливостей порід з урахуванням їх адаптаційних реакцій на умови навколишнього середовища.
Науково обґрунтована агротехніка вирощування стандартного садивного матеріалу, яка включає в себе проведення фітопатологічних обстежень, виявлення і знищення патогенів, передпосівний обробіток насіння, застосування повного комплексу добрив та позакореневе підживлення сіянців у період вегетації підвищує якість і вихід стандартного садивного матеріалу. Тому дослідження, де обґрунтовуються еколого-біологічні та агротехнічні заходи вирощування сосни звичайної у тимчасових розсадниках Київського Полісся є актуальними.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Проблемні питання, які висвітлені в дисертації, є складовою частиною держбюджетного наукового проекту 110/37-пр “Розробити теоретичні і технологічні основи лісовирощування стійких, високопродуктивних соснових насаджень у ценозах Полісся та Лісостепу України” (державний реєстраційний № 00493706, 0101U003617) кафедри захисту лісу.
Мета і задачі дослідження. Метою даної роботи було наукове обґрунтування і розробка практичних засад застосування комплексу агротехнічних заходів, що дозволяє інтенсифікувати процеси вирощування посадкового матеріалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Еколого-біологічні та агротехнічні основи вирощування сосни звичайної у тимчасових розсадниках Київського Полісся

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок