Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАМЕРНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНИЙ АНСАМБЛЬ В УКРАЇНІ. ТВОРЧІСТЬ І ВИКОНАВСТВО (1960– 1980 рр.)

КАМЕРНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНИЙ АНСАМБЛЬ В УКРАЇНІ. ТВОРЧІСТЬ І ВИКОНАВСТВО (1960– 1980 рр.)

Назва:
КАМЕРНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНИЙ АНСАМБЛЬ В УКРАЇНІ. ТВОРЧІСТЬ І ВИКОНАВСТВО (1960– 1980 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,65 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА, ФОЛЬКЛОРИСТИКИ ТА ЕТНОЛОГІЇ ім. М.Т. РИЛЬСЬКОГО НАН УКРАЇНИ
ДИКА НІНА ОРЕСТІВНА
УДК 785. 7 (477) (09)
КАМЕРНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНИЙ
АНСАМБЛЬ В УКРАЇНІ.
ТВОРЧІСТЬ І ВИКОНАВСТВО (1960– 1980 рр.)
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі історії української музики та народної творчості Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, Міністерство культури та мистецтв України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства
Терещенко Алла Костянтинівна,
Інститут мистецтвознавства, фольклористики
та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Загайкевич Марія Петрівна,
Інститут мистецтвознавства, фольклористики
та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України,
провідний науковий співробітник-консультант
кандидат мистецтвознавства, доцент
Кияновська Любов Олександрівна,
завідуюча кафедрою історії музики Львівської
державної музичної академії ім. М.В. Лисенка
Провідна установа Одеська державна консерваторія
ім. А.В. Нежданової
Захист відбудеться “_9_” лютого 2001 р. о __10__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.227.01 Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України, м. Київ–1, вул. Грушевського 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського, м. Київ-1, вул. Грушевського .
Автореферат розісланий ____7 січня 2001_____
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Микитенко О.
Загальна характеристика дослідження
Український камерно-інструментальний ансамбль 1960 – 1980-х років посідає одне з чільних місць у мистецькому доробку нації, засвідчує його високий художньо-професійний потенціал та інтелектуальну зрілість. Саме в означений період мистецькі пошуки в Україні стали частиною загально-світового процесу. Композитори і виконавці здійснили “пролом” у залізній куртині, накресливши основні напрямки музичної культури України кінця ХХ ст.
Камерно-інструментальні твори В. Сильвестрова, Є. Станковича, Л. Грабовського, М. Скорика, Ю. Іщенка, В. Губи, В. Бібіка та інших композиторів у інтерпретації кращих вітчизняних колективів стали не лише духовним надбанням України, а всієї культури ХХ ст. Однак у музикознавчій літературі камерно-інструментальні твори та ансамблеве виконавство зазначеного періоду як окремо взяте творчо-виконавське явище комплексно ще не розглядались, що обумовлює актуальність даного дисертаційного дослідження.
На початку шістдесятих, коли відчутним стало прагнення подолати стереотипи масових форм, камерний ансамбль сприймався альтернативою до “престижних” монументально-офіціозних жанрів, значна частина яких створювалася на державні замовлення і усвідомлювалася митцями як конформістська. Інтелектуальне наповнення камерно-інструментальних творів відповідало естетичним запитам часу. Квартет, квінтет, тріо та інші ансамблі також осмислювалися в річищі пошуків нових форм втілення особистісного світовідчуття.
З сімдесятих – до середини вісімдесятих років наступив досить тривалий період політичної стагнації, і офіційна позиція щодо мети і засобів розвитку мистецтва різко розходилася з переконаннями багатьох талановитих митців. Однак, і в період так званого “застою” актуальними залишалися світоглядні засади творчості “шістдесятників”. За цих умов камерно-інструментальні твори не втрачають свого естетичного і суспільного значення, пристосовуючись до жорстких вимог часу, їх “езопова мова” стає надійним засобом утвердження власної позиції композитора.
Друга половина 80-х продемонструвала злет інтелектуальних і мистецьких пошуків, активізованих національно-демократичними процесами. При цьому камерно-інструментальний ансамбль набуває особливо яскравих національно-характерних прикмет.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КАМЕРНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНИЙ АНСАМБЛЬ В УКРАЇНІ. ТВОРЧІСТЬ І ВИКОНАВСТВО (1960– 1980 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок