Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕЗАДАПТАЦІЙНІ РЕАКЦІЇ У СПІВРОБІТНИКІВ СПЕЦІАЛЬНИХ ПІДРОЗДІЛІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ (діагностика, психокорекція та профілактика)

ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕЗАДАПТАЦІЙНІ РЕАКЦІЇ У СПІВРОБІТНИКІВ СПЕЦІАЛЬНИХ ПІДРОЗДІЛІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ (діагностика, психокорекція та профілактика)

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕЗАДАПТАЦІЙНІ РЕАКЦІЇ У СПІВРОБІТНИКІВ СПЕЦІАЛЬНИХ ПІДРОЗДІЛІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ (діагностика, психокорекція та профілактика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,45 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМЕНІ Г.С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
ЗІВЗАХ МАРКЕЛ ВЯЧЕСЛАВОВИЧ
УДК 613.8:616.89–084:355
ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕЗАДАПТАЦІЙНІ РЕАКЦІЇ У СПІВРОБІТНИКІВ СПЕЦІАЛЬНИХ ПІДРОЗДІЛІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
(діагностика, психокорекція та профілактика)
19.00.04 – медична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття вченого
ступеня кандидата психологічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України
Науковий
керівник: | доктор медичних наук, професор Михайлов Борис Володимирович, Харківська медична академія післядипломної освіти, завідувач кафедрою психотерапії.
Офіційні
опоненти: | Чабан Олег Сазонтович - доктор медичних наук, професор, завідувач відділення пограничних станів та соматоформних розладів Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України (м. Київ).
Хміляр Олег Федорович, кандидат психологічних наук, заступник начальника кафедри суспільних наук Національної академії оборони України (м. Київ).
Захист відбудеться “25” жовтня 2007 р. о 11 00 год. на засіданні спеціалізованої Ради К 26.453.02 в Інституті психології імені Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології імені Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розісланий 24 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
К 26.453.02 В.В. Андрієвська


ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найактуальніших проблем сучасної психології є проблема станів, які займають проміжне положення між психічним здоров’ям і хворобою, що є характерним для значної кількості населення (від 20% до 90%) (Кочарян О.С., 2004; Максименко С.Д., 2004; Москаленко В.Ф., 2004; Вітенко І.С., 2005; Шестопалова Л.Ю., 2005).
Принципи діагностики та взаємозв’язок між характеристикою пізнавальних процесів та станом психічного самопочуття вивчалися багатьма дослідниками (Rouillon F., 2000; Wicki H., 2003; Чабан О.С., 2004). Найвдалішою дефініцією цих станів можна вважати їх визначення як “стани психічної дезадаптації” (Михайлов Б.В., 2006). Психічна дезадаптація розглядається як така, що перебуває у межах “практичного здоров'я”, але має підвищений ризик формування межових психічних порушень (Табачніков С.І., 2004). Важливого значення набуває вивчення психічної дезадаптації у людей, професійна діяльність яких відбувається в екстремальних умовах (Король- чук М. С., Крайнюк В. М., 2006; Булгаков А.В., 2007; Пажильцев И.В., 2007).
В минулі роки все розмаїття межових розладів, які виникали у співробітників так званих силових структур, описувалося терміном “нервово-психічна нестійкість” (Вязицький Л.О., 1990; Табачніков С.І., 2004). Однак це поняття не тільки не відображає всього спектру порушень, їх патопсихологічної структури, але і не створює необхідних передумов для ефективної реалізації психотерапевтичних, психогігієнічних і психопрофілактичних заходів щодо співробітників ОВС. Разом з тим, зміни в умовах служби і сучасний патоморфоз межових психічних розладів зумовлюють необхідність розглядати цю проблему з позицій сучасних досягнень вітчизняної психології. З цієї причини дослідження, спрямоване на розробку нової системи професійної підготовки та психопрофілактики у співробітників підрозділів міліції особливого призначення (ПМОП).
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконано згідно з планом НДР Харківської медичної академії післядипломної освіти (ХМАПО) в рамках комплексної теми “Вивчити сучасні клінічні прояви тривожно-депресивних розладів, патогенетичні механізми їх розвитку та розробити критерії їх діагностики, прогнозу перебігу та принципи терапії і реабілітації” № держреєстрації 0105U002862 (розділ 3).
Об'єктом дослідження стали реакції психічної дезадаптації у працівників спеціальних підрозділів міліції МВС України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕЗАДАПТАЦІЙНІ РЕАКЦІЇ У СПІВРОБІТНИКІВ СПЕЦІАЛЬНИХ ПІДРОЗДІЛІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ (діагностика, психокорекція та профілактика)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок