Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЙРО – ТА ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ СТАНУ ТРИВОЖНОСТІ У ЛЮДИНИ

НЕЙРО – ТА ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ СТАНУ ТРИВОЖНОСТІ У ЛЮДИНИ

Назва:
НЕЙРО – ТА ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ СТАНУ ТРИВОЖНОСТІ У ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,40 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
Чорний Сергій Васильович
УДК 612.822.3:612.828:615.214.547.78
НЕЙРО – ТА ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ СТАНУ ТРИВОЖНОСТІ У ЛЮДИНИ
03.00.13 - фізіологія людини і тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Сімферополь ? 2007


Дисертація є рукописом
Роботу виконано на кафедрі фізіології людини і тварин та біофізики
у Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Павленко Володимир Борисович
професор кафедри фізіології людини і тварин та біофізики
Таврійського національного університету
ім. В.І. Вернадського;
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
Дмитро Артурович Василенко,
провідний науковий співробітник Інституту
фізіології НАН України ім. О.О. Богомольця;
доктор медичних наук, професор
Євстафьєва Олена Володимирівна,
завідувач кафедри нормальної фізіології
Кримського державного медичного університету
ім. С.І. Георгієвського Міністерства охорони здоров'я України.
Захист відбудеться --25 жовтня 2007 р. о 10-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.04 при Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського за адресою: пр. Ак. Вернадського, 4, Сімферополь, 95007.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: пр. Ак. Вернадського, 4, Сімферополь, 95007.
Автореферат розісланий --24 жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К52.051.04 Хусаінов Д.Р.


Актуальність проблеми. У теперішній час проблема тривожності набуває все більшої актуальності, що пов'язано зі змінами соціальної сфери, напруженим ритмом життя і іншими чинниками. Тривожність є як рисою особистості (особистісна тривожність), так і ситуативною характеристикою, що виникає у відповідь на дію стресогенних чинників (Вознесенська, Сінячкін, 1997; Калуєв, 1998). Тривожність як риса особистості пов'язана з генетично детермінованими властивостями мозку людини, що обумовлюють підвищений рівень емоційного збудження. Особистісна тривожність, взаємодіючи з підвищеною ситуативною тривожністю, що викликається різними стресорами, призводить до посилення стресу, розвитку дистресу і різних психосоматичних захворювань (Афтанас та ін., 1998; Спилбергер, 1983). Тривожність невіддільна від самого поняття життя людини, незаперечна її организуюча роль як чинника інтеграції психічних процесів, але також не викликає сумніву її дестабілізуюча роль - в цьому випадку стан людини визначають як невроз і психоемоційне напруження (Абрамов, 1973; Сороко та ін., 1995).
Є дані про біохімічні і психофізіологічні особливості людей з підвищеною тривожністю (Bruder et al., 1997; Мєдвєдєв, 1998; Angrilli et al., 1999; Graeff et al., 2001; Blackhart et al., 2006), про зв'язок параметрів поточної ЕЕГ, компонентів викликаних і пов'язаних з подією потенціалів (ВП і ППП) з рівнем тривожності у людини (Timsit-Berthier, 1997; Metzger et al., 1997; Boudarene, Bruder et al., 2002; Gray et al., 2003; Bekker et al., 2005). Однак ці дані часто суперечать один одному, що пов'язано як з різними підходами у вивченні тривожності, так і з відсутністю єдиних методологічних підходів. Таким чином, єдиний погляд на дану проблему відсутній.
Тривожність у людини пов'язана з оборотною дисфункцією мозкових зв'язків, що визначають стан тривожності на поведінковому та фізіологічному рівнях. Дана робота покликана виявити особливості поточної і викликаної ЕЕГ-активності головного мозку здорових випробуваних в залежності від їх рівня тривожності, що дозволить найбільш ефективно використати функціональні методи корекції тривожності, в тому числі із застосуванням зворотнього зв'язку за ЕЕГ.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводилися відповідно до планів науково-дослідної роботи кафедри фізіології людини та тварин і біофізики Таврійського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НЕЙРО – ТА ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ СТАНУ ТРИВОЖНОСТІ У ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок