Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення методу скінченних елементів д-ля задач холодного ущільнення порошкових матеріалів

Удосконалення методу скінченних елементів д-ля задач холодного ущільнення порошкових матеріалів

Назва:
Удосконалення методу скінченних елементів д-ля задач холодного ущільнення порошкових матеріалів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,38 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Луцький державний технічний університет
Дубинка Олег Миколайович
УДК539.374:621.762.4
Удосконалення методу скінченних елементів д-ля задач холодного ущільнення порошкових матеріалів
01.02.04. – механіка деформівного твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Луцьк – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луцькому державному технічному університеті на кафедрі Сучасних технологій машинобудування, Міністерства освіти і науки України, м. Луцьк
Науковий керівник: кандидат технічних наук, професор
Рудь Віктор Дмитрович,
Луцький державний технічний університет, професор кафедри Сучасних технологій машинобудування
Офіційні опоненти: академік НАН України, доктор технічних наук,професор, Лебедєв Анатолій Олексійович,
Інститут проблем міцності НАН України, завідувач відділу Статичної міцності та пластичності конструкційних матеріалів, м. Київ;
кандидат технічних наук, доцент
Шелестовський Борис Григорович,
Тернопільський державний технічний університет ім. І. Пулюя МОН України, завідувач кафедри Вищої математики
Провідна установа: Одеський національний політехнічний університет, МОН України
Захист відбудеться 05.11.2003 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 32.075.01 в Луцькому державному технічному університеті за адресою: 43018, м. Луцьк, вул. Львівська, 75.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Луцького державного технічного університету за адресою: 43018, м. Луцьк, вул. Львівська, 75.
Автореферат розіслано 04.10.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гусачук Д.А.
ЗагальнА характеристикА роботи
Актуальність теми. Сучасний стан розвитку промислового виробництва вимагає впровадження ресурсо та енергозберігаючих технологій. Одним із таких напрямків є порошкова металургія. Підвищення конкурентоспроможності виробів, що отримані методами порошкової металургії можливе при прогнозуванні фізико - механічних характеристик на етапі їх виготовлення. Це обумовлює необхідність створення нових методик прогнозування механічних властивостей матеріалів в залежності від технології їх отримання. Існуючі аналітичні розв’язки практичних задач не можуть бути широко застосовані через їх складність і громіздкість. Тому значна роль відводиться наближеним методам, зокрема методу скінченних елементів (МСЕ).
Застосування МСЕ в традиційній формі для аналізу процесів ущільнення порошкових матеріалів призводить до низької точності отриманих результатів. Це пояснюється особливими властивостями самих порошкових матеріалів та моделями, які застосовуються для аналізу їх напружено-деформованого стану.
Дана робота направлена на вдосконалення МСЕ для порошкових матеріалів. Запропонований варіант МСЕ містить варіаційні рівняння з незалежними апроксимаціями механічних та деформаційних характеристик. Застосування нових підходів до аналізу процесів формування деталей з порошкових матеріалів обумовлює більшу точність і меншу трудомісткість у порівнянні з традиційними МСЕ. Це обумовлює актуальність роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукові дослідження проводились у відповідності з національною програмою 04.07. “Економічні порошкові технології в металургії, металообробці та інших галузях виробництва”, міжнародною програмою INTAS – 96 –2343 по темі “Основи і експериментальне дослідження формоутворення, спікання і ущільнення в сучасних порошкових технологіях”.
Мета роботи і завдання дослідження. Метою роботи є модифікація МСЕ для розв’язку задач ущільнення порошкових матеріалів на базі сучасних моделей ущільнення порошкових матеріалів.
Для досягнення поставленої мети необхідно було розв’язати наступні задачі:
1. Провести аналіз сучасного стану механіки пластичного деформування порошкових матеріалів та методик прогнозування їх фізико-механічних властивостей.
2. Розробити новий підхід розрахункового процесу на основі модифікованого функціоналу Е. Рейснера.
3. Отримати апроксимуючі функції для деформаційних характеристик елемента при формуванні загальної системи розв’зуючих рівнянь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Удосконалення методу скінченних елементів д-ля задач холодного ущільнення порошкових матеріалів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок