Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> стан прооксидантно-антиоксидантних процесів головного мозку і еритроцитів та їх значення у патогенезі опікової травми

стан прооксидантно-антиоксидантних процесів головного мозку і еритроцитів та їх значення у патогенезі опікової травми

Назва:
стан прооксидантно-антиоксидантних процесів головного мозку і еритроцитів та їх значення у патогенезі опікової травми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,36 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ОСЛАВСЬКА ТЕТЯНА МИХАЙЛІВНА
УДК 616 - 001. 17. 541. 459: 616.831
стан прооксидантно-антиоксидантних процесів головного мозку і еритроцитів та їх значення
у патогенезі опікової травми
14.03.04 – патологічна фізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: к.мед.н., професор
Попов Олександр Георгійович,
Одеський державний медичний
університет, завідувач кафедри
топографічної анатомії та
оперативної хірургії.
Офіційні опоненти: З.д.н.т. України, д.мед.н., професор
Гоженко Анатолій Іванович,
Одеський державний медичний університет, завідувач кафедри загальної та клінічної патофізіології.
 
д.мед.н., професор
Корда Михайло Михайлович,
Тернопільська державна медична академія,
завідувач кафедри медичної хімії.
Провідна установа: Донецький державний медичний університет,
кафедра патологічної фізіології, МОЗ України, м. Донецьк.
Захист вiдбудеться 14 листопада 2002 року о 11 годині на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д 41.600.01 при Одеському державному медичному університеті МОЗ України (65026, м. Одеса, Валіховський пров., 2).
З дисертацiєю можна ознайомитись у бiблiотецi Одеського державного медичного університету, МОЗ України (65026, м. Одеса, Валіховський пров., 3).
Автореферат розicланий 11.10.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.мед.н., ст.н.с. Соболєв Р.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Згідно існуючих даних термічні опіки займають третє місце по частоті серед інших травм. У зв’язку з цим дослідження питань, що дозволяють розкрити патофізіологічні механізми термічних уражень, являють одну із провідних проблем сучасної медичної науки (А. О. Сиворіг, 1999; Григорьева Т. Г., 2000).
Встановлено, що при термічних ураженнях, незалежно від ступеню важкості, до патологічного процесу залучаються всі відділи центральної та периферійної нервової системи. При морфологічних дослідженнях центральної нервової системи описані виразні дистрофічні зміни нервових клітин у вигляді гострого набряку, зморщення, аж до тотального і центрального хроматолізу та цитолізу (Федорова Н. В., Сиромятникова Є. Д., Смирнов С. В. та ін., 2000). Проте, незважаючи на ці досить фундаментальні та грунтовні дослідження різних відділів центральної нервової системи за умов термічних уражень, на сьогодення майже не розкриті механізми метаболічних процесів, зрушення яких передують зазначеним морфологічним змінам. Вирішення цих питань тісно пов’язано з фундаментальними загальнобіологічними проблемами утворення і утилізації кисеньреактивних сполук у клітинах тканин мозку, функціонуванням біологічних мембран та компартменталізацією біохімічних реакцій і може бути корисним для висвітлення складних взаємовідносин різних метаболічних процесів у структурах головного мозку за умов термічного ураження. Крім цього, дослідження зазначених процесів у еритроцитах периферійної крові та співставлення з аналогічними у структурах головного мозку у динаміці розвитку опікової хвороби дозволить визначити роль центральної нервової системи у загальному ланцюгу патофізіологічних змін при цій патології.
Вищевикладене свідчить, що дослідження стану і можливих механізмів порушень зазначених процесів надає можливість встановити загальну закономірність та взаємообумовленність перебігу кисеньзалежних реакцій як у структурах головного мозку, так і крові, тобто уточнити патогенез термічного ураження, що і визначає актуальність дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Тема дисертації є фрагментом планової науково-дослідної роботи Одеського державного медичного університету "Патогенетичні механізми розвитку захворювань в умовах дії агресивних факторів середовища та шляхи їх корекції" № держ. реєстрації 0199U004330. Дисертант є співвиконавцем теми.
Мета дослідження полягає у визначенні особливостей перебігу процесів перекисного окислення ліпідів і функціонального стану ферментативної і неферментативної ланок антиоксидантної системи та з’ясування взаємозв’язку їх з системою циклічних нуклеотидів у структурах головного мозку та еритроцитах крові за умов термічних уражень різного ступеню важкості, а також встановлення їх ролі у патогенезі цієї патології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: стан прооксидантно-антиоксидантних процесів головного мозку і еритроцитів та їх значення у патогенезі опікової травми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок