Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН ХУДОЖНЬОГО ТАЛАНТУ В ПОЕТИЧНІЙ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ЛІНИ КОСТЕНКО

ФЕНОМЕН ХУДОЖНЬОГО ТАЛАНТУ В ПОЕТИЧНІЙ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ЛІНИ КОСТЕНКО

Назва:
ФЕНОМЕН ХУДОЖНЬОГО ТАЛАНТУ В ПОЕТИЧНІЙ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ЛІНИ КОСТЕНКО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,17 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Штонь Григорій МаксимовичКІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ У
НІВЕРСИТЕТ


Штонь Григорій МаксимовичКІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА
ТАРАН ОЛЕГ ІВАНОВИЧ
УДК 82-1 + 821.161.2 Ліна Костенко
ФЕНОМЕН ХУДОЖНЬОГО ТАЛАНТУ
В ПОЕТИЧНІЙ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ
ЛІНИ КОСТЕНКО
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Кіровоград – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі української літератури та журналістики Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Клочек Григорій Дмитрович,
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка,
завідувач кафедри української літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Штонь Григорій Максимович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра історії української літератури
та шевченкознавства, професор;
кандидат філологічних наук, доцент
Барабаш Світлана Григорівна,
Кіровоградський національний технічний університет,
завідувач кафедри українознавства.
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
кафедра української літератури,
Міністерство освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “23” червня 2004 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.01 у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1; зал засідань.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1).
Автореферат розіслано “22” травня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О. Кухар


АГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Загальновизнаним є той факт, що художність твориться лише талантом. “Відсутність таланту є справою непоправною” Гегель Г. Эстетика. В 4-х т. – М.: Искусство, 1968-1973. – Т. 1: Лекции по эстетике. – М., 1968. – С.294. – писав Гегель у своїй “Естетиці”. Пізнання образного світу окремого митця, його поетичних домінант, стилю, як і пізнання природи естетичної творчості, самого феномену художності неможливе без осягнення того, що, за відомими словами Гр. Тютюнника, складає “загадку таланту”.
Серед українських митців, для яких тема творчості була однією з домінант художнього самовираження, почесне місце посідає Ліна Костенко. У її творах зображені постаті Марусі Чурай, Мікеланджело Буонарроті, циганської поетеси Папуші, Джованфранческо Рустичі, Лідії Койдули, Данте, Дега, Т. Шевченка, О. Пушкіна, О. Блока, Ф. Ліста, М. Рильського, О. Довженка Д. Ойстраха та ін. Вдивляючись у них, поетеса замислюється над різними проблемами: митець і влада, митець і суспільство, доля митця, роль і значення рідної землі для справжнього художника тощо.
Образ ліричної героїні як виразник художнього таланту так само має значний пізнавальний потенціал. Його аналіз у відповідному аспекті може бути цінним набутком наукової інформації про своєрідність мистецького хисту Ліни Костенко і взагалі про природу художньої обдарованості.
Є всі підстави твердити, що власне в розгадці таланту того чи того митця знаходиться ключ до розуміння багатьох складових його творчої своєрідності, саме цим і зумовлюється актуальність нашого дослідження. З позицій системного аналізу осмислення природи художнього таланту митця є нічим іншим як осмисленням одного з визначальних системотворчих чинників його поетичного світу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана на кафедрі української літератури Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, до наукових і науково-методичних планів якої входить проблема “Українська література як націотворчий фактор” (номер державної реєстрації №0198V007566).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФЕНОМЕН ХУДОЖНЬОГО ТАЛАНТУ В ПОЕТИЧНІЙ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ЛІНИ КОСТЕНКО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок