Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ, АЛГОРИТМИ ТА СТРУКТУРИ СПЕЦПРОЦЕСОРІВ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ РЕЛЬЄФУ В СИСТЕМАХ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ РЕАЛЬНОГО ЧАСУ

МОДЕЛІ, АЛГОРИТМИ ТА СТРУКТУРИ СПЕЦПРОЦЕСОРІВ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ РЕЛЬЄФУ В СИСТЕМАХ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ РЕАЛЬНОГО ЧАСУ

Назва:
МОДЕЛІ, АЛГОРИТМИ ТА СТРУКТУРИ СПЕЦПРОЦЕСОРІВ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ РЕЛЬЄФУ В СИСТЕМАХ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ РЕАЛЬНОГО ЧАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,25 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Чаговець Ярослав Васильович
УДК 681.323
МОДЕЛІ, АЛГОРИТМИ ТА СТРУКТУРИ СПЕЦПРОЦЕСОРІВ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ РЕЛЬЄФУ В СИСТЕМАХ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ РЕАЛЬНОГО ЧАСУ
Спеціальність 05.13.13 – Обчислювальні машини, системи та мережі
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник кандидат технічних наук, доцент
Гусятін Володимир Михайлович,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
доцент кафедри електронних обчислювальних машин
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Аліпов Микола Васильович, Харківський національний університет радіоелектроніки,
професор кафедри проектування та експлуатації електронних апаратів;
-
кандидат технічних наук, професор Корольов Анатолій Вікторович,
Харківський військовий університет, професор кафедри систем управління
і зв’язку
Провідна установа
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра спеціалізованих комп’ютерних систем, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “  ” червня 2002 р. о 15:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.01 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14, тел.: (0572) 40-94-51.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “ 17 ” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради В. І. Саєнко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Комп’ютерна графіка є одним з найвизначніших напрямків обчислювальної техніки. Завдяки своїй інформативності вона використовується в таких різноманітних галузях як наука, техніка, медицина, комерція, реклама, тощо. Одним із напрямків комп’ютерного синтезу зображень, що найбільш швидко розвиваються, є тривимірна комп’ютерна графіка реального часу. Галузі застосування останньої включають системи візуалізації (СВ) тренажерів транспортних засобів (ТЗ), системи виробництва рекламної та кінопродукції, комп’ютерні ігри та ін.
Роботи в галузі розробки наукових основ створення СВ мають для України велике значення: створення нових СВ дозволить модернізувати парк тренажерів, підвищити якість підготовки операторів ТЗ, уникнути ризику при відпрацюванні позаштатних ситуацій, знизити витрати пального. Внесок в галузь створення СВ зробили такі вчені як AkeleyFuchsHodgesFeinerІванов В.П., Ковальов А.М., Бабенко В.С., Белецький А.Я., Іванченко А.Т, Башков Е.А., Коба Ю.А., Зорі С.А., Гусятін В.М. та ін. Вимоги до СВ тренажерів: висока частота генерування зображення, мала затримка від моменту надходження керуючої дії до адекватної зміни зображення, висока реалістичність синтезованого зображення, можливість відображати сцену великого обсягу і детальності. За будь-якого рівня розвитку універсальної техніки наявність апаратного прискорення (на відміну від суто програмної реалізації) дозволяє більш повно задовольнити ці вимоги. Для цього необхідно створення спецпроцесорів (СП), орієнтованих на вирішення конкретної задачі формування зображення.
В усіх тренажерах ТЗ (особливо в авіаційних) важливою задачею СВ є відображення рельєфу навколишньої місцевості. Вимоги до СП для формування зображень рельєфу поєднують у собі відображення великих просторів і високу реалістичність. Сполучення цих вимог вимагає вирішення ряду наукових задач.
Формування зображення у СВ може здійснюватися двома методами: прямого і зворотного трасування. Метод прямого трасування добре пророблений, однак єдиним типом графічних примітивів, що можуть відображатися з його використанням, є багатокутники, що призводить до низької реалістичності зображення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛІ, АЛГОРИТМИ ТА СТРУКТУРИ СПЕЦПРОЦЕСОРІВ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ РЕЛЬЄФУ В СИСТЕМАХ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ РЕАЛЬНОГО ЧАСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок