Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> інвестиційнА діяльнІсть в машинобудівному комплексі Центрального економічного регіону

інвестиційнА діяльнІсть в машинобудівному комплексі Центрального економічного регіону

Назва:
інвестиційнА діяльнІсть в машинобудівному комплексі Центрального економічного регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,49 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Дульська Ірина Василівна
УДК 334.772
 
інвестиційнА діяльнІсть
в машинобудівному комплексі
Центрального економічного регіону
Спеціальність: 08.10.01 – розміщення продуктивних
сил і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Дорогунцов Сергій Іванович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України,
голова.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Золотарьов Анатолій Миколайович, Харківське відділення інституту економіки НАН України, керівник;
доктор економічних наук, Романенко Володимир Анатолійович, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, головний науковий співробітник відділу проблем розвитку і розміщення галузей обробної промисловості.
Провідна установа:
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, відділ ринкових структур і механізмів (м. Одеса).
Захист відбудеться “17“ січня 2005 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ – 32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ – 32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий 14 грудня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради доктор економічних наук,
професор Бандур С.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інвестиційна діяльність в машинобудівному комплексі (МБК), що виробляє інвестиційні товари, визначає технологічний уклад економіки, є передумовою розвитку усіх галузей, відіграє провідну роль у модернізації машинобудування на сучасній інноваційній основі. В МБК створюється максимально можлива валова додана вартість на одиницю невідновних ресурсів, а конкурентоспроможні переваги країни, регіону використовуються найбільш повно.
МБК є особливо складним об’єктом інвестиційної діяльності, оскільки його розвиток в значній мірі залежить від розвитку соціально-економічної системи та світової кон’юнктури. У свою чергу, МБК, в якому реалізуються здобутки НТП, визначальною мірою впливає на цей процес. У розвинених країнах МБК є об’єктом підвищеної уваги держави. В Україні за умов трансформаційної економіки наявні пріоритети промислової політики спричинили структурні диспропорції і переважання в структурі виробництва і експорту галузей низького ступеня обробки сировини. Тому важливим науковим завданням є більш повна оцінка соціально-економічних чинників інвестиційної діяльності у МБК та особливостей їх дії на рівні регіону; визначення комплексу системних заходів активізації його розвитку.
Розробка теоретико-методологічних засад інвестиційної діяльності в галузево-регіональному розрізі в перехідний період ускладнюється тим, що цей напрям є досить новим у вітчизняній економічній теорії. В роботах українських вчених О.Алимова, М.Амоші, Д.Богині, Б.Буркінського, А.Гальчинcького, В.Геєця, М.Герасимчука, Б.Данилишина, М.Долішнього, С.Дорогунцова, В.Коломойцева, С.Мочерного, Л.Нейкової, В.Семиноженка, В.Симоненка, А.Федорищевої, Д.Черваньова, Л.Чернюк, В.Чижової, М.Чумаченка, О.Шаблія, В.Януковича здебільшого розглядаються окремі аспекти проблеми (структурно-галузеві, фінансові, технологічні, регіональні, соціальні, інституційні, інфраструктурні, екологічні, техногенні тощо). Праці зарубіжних вчених О.Гранберга, С.Меншикова, П.Самюельсона, Л.Тароу, У.Шарпа не враховують специфіки перехідного етапу та особливостей суспільно-економічної системи України.
Обґрунтування методологічних і практичних засад активізації інвестиційної діяльності в технолого- та наукомісткій галузі спеціалізації регіону потребує розробки нових концептуальних підходів і більш виважених механізмів розв’язання проблеми, що стало підставою для вибору теми дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: інвестиційнА діяльнІсть в машинобудівному комплексі Центрального економічного регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок