Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделі та засоби автоматичного керування плавністю ходу мобільних машин і агрегатів в агропромисловому комплексі

Моделі та засоби автоматичного керування плавністю ходу мобільних машин і агрегатів в агропромисловому комплексі

Назва:
Моделі та засоби автоматичного керування плавністю ходу мобільних машин і агрегатів в агропромисловому комплексі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,83 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”
Рожков Петро Павлович
УДК 629.114.2
Моделі та засоби автоматичного керування
плавністю ходу мобільних машин і агрегатів
в агропромисловому комплексі
Спеціальність 05.13.07 – автоматизація технологічних процесів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті сільського господарства Міністерства аграрної політики України, м. Харків.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Фурман Ілля Олександрович,
Харківський державний технічний університет сільського господарства,
завідувач кафедри автоматизації та комп’ютерних технологій.
 
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Любчик Леонід Михайлович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедри комп’ютерної математики і математичного моделювання;
кандидат технічних наук, доцент
Михайлов Андрій Георгійович,
Національний аерокосмічний університет ім.
М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, доцент кафедри авіаційних приладів та вимірювань
Провідна установа - |
Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, м.Київ.
Захист відбудеться “_4_” _листопада_ 2004 р. о _13_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.07 Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” за адресою: м.Харків, 61002, м. Харків-2, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “_28_” _вересня__ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Голоскоков О.Є.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасному агропромисловому комплексі України широко застосовується різна мобільна сільськогосподарська техніка. Аналіз ефективності її застосування свідчить про те, що основні втрати врожаю утворюються при виконанні нею транспортно-технологічних операцій, які в багатьох випадках складають невід’ємну і найбільш трудомістку частину технологічних процесів сільськогосподарського виробництва. Частка транспортних операцій в виробничих процесах вирощування та збирання сільськогосподарських культур складає: для зернових культур 42 - 44%, цукрового буряка 39 - 41, кукурудзи на силос 40 - 41%. Поряд з цим, під час транспортування виникають втрати продуктів врожаю, які для зернових складають 2%, картоплі - 6%, овочів – 5%, цукрового буряка – 6%. Однією з головних причин виникнення втрат при виконанні транспортно-технологічних операцій є коливання підресореної маси, порушувані нерівностями опорної поверхні в процесі перевезень. Крім того, вертикальні коливання вкрай негативно впливають на стан деталей і вузлів. У результаті впливу коливань міжремонтний пробіг зменшується на 15 - 20%, а собівартість транспортних операцій збільшується на 25 - 30%. Тому виникає необхідність підвищення плавності ходу мобільних машин і агрегатів при виконанні ними транспортно-технологічних операцій.
Рішення задачі підвищення плавності ходу традиційно шукалось на шляху демпфірування коливань. Однак, на відміну від недавнього минулого, коли підвищення ефективності демпфірування в підвісці зв'язувалося з удосконалюванням її конструкції в цілому й окремих елементів зокрема, у теперішній час перспективним напрямком стало створення мікропроцесорних систем автоматичного керування підвіскою.
Досвід створення й експлуатації таких підвісок довів їхню доцільність при роботі машин у широкому діапазоні швидкостей і в різних польових і дорожніх умовах. У той же час стало очевидно, що такі підвіски не виправдали повною мірою пов'язаних з ними надій. Як показує аналіз, це відбулося тому, що в основу побудови автоматично керованих підвісок були покладені характерні для конструкторських розробок спрощені математичні моделі коливань і використовувалися виконавчі пристрої, отримані в результаті модернізації традиційних амортизаторів та ресор.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Моделі та засоби автоматичного керування плавністю ходу мобільних машин і агрегатів в агропромисловому комплексі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок