Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ВПЛИВУ МИТНОГО ТАРИФУ НА РОЗВИТОК ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

МОДЕЛЮВАННЯ ВПЛИВУ МИТНОГО ТАРИФУ НА РОЗВИТОК ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ВПЛИВУ МИТНОГО ТАРИФУ НА РОЗВИТОК ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,41 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Державна установа
"Інститут економіки та прогнозування
Національної академії наук України"
ВОЛОЩЕНКО ЛАДА ЮРІЇВНА
УДК 330.4 : 339.543.4 (477)
МОДЕЛЮВАННЯ ВПЛИВУ МИТНОГО ТАРИФУ НА РОЗВИТОК ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
08.00.11 – математичні методи, моделі
та інформаційні технології в економіці
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Державній установі “Інститут економіки та прогнозування НАН України”.
Науковий керівник | кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Шумська Світлана Степанівна,
провідний науковий співробітник відділу моделювання економічного розвитку
ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України”.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Черняк Олександр Іванович,
завідуючий кафедрою економічної кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Панфілова Тамара Олександрівна,
старший науковий співробітник відділу міжнародних валютно-фінансових відносин Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Захист відбудеться “24” квітня 2008 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.02 ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України" за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “22” березня 2008 р.
Т.в.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук М.І. Скрипниченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Митний тариф – невід’ємний елемент державної політики будь-якої країни на кожному етапі її розвитку. Тому вдосконалення методів оцінки його впливу як одного з центральних інструментів здійснення торговельної політики зберігає свою актуальність у сучасних умовах. Навіть з огляду на досягнення другої половини минулого століття щодо лібералізації тарифних бар’єрів у міжнародній торгівлі, високий рівень тарифного протекціонізму у країнах світу все ще зберігається у відношенні до продукції сільського господарства та харчової промисловості, і такий стан справ залишиться незмінним найближчим часом. Досить різним залишається і рівень обкладання митним тарифом у країнах–членах СОТ: ряд країн зберігає порівняно високі показники оцінки тарифного режиму вже в рамках домовленостей, яких було досягнуто при їх приєднанні до цієї організації. Крім того, ознаки, характерні для сучасного етапу розвитку зовнішньоторговельних відносин у світі, свідчать про можливість нового витка протекціонізму або принаймні консервації домовленостей, попередньо досягнутих у процесі лібералізації міжнародної торгівлі. Україна, яка бере активну участь у світогосподарських процесах, сьогодні завершила процес приєднання до СОТ, для чого у країні було проведено ряд реформ, у тому числі відчутно знижено загальний рівень обкладання імпорту митним тарифом. Актуальним у цьому контексті є встановлення зв’язку між митним тарифом, а також економічним зростанням і структурними змінами у національній економіці з метою підвищення ефективності реалізації митно-тарифної політики.
Для досягнення такої мети необхідно належним чином розробити прикладний інструментарій оцінки та прогнозування впливу митного тарифу на розвиток економіки. У світовій практиці для цього широко застосовуються прикладні моделі загальної та часткової рівноваги. На їх основі постійно діють ряд проектів світового масштабу, які відіграють визначальну роль у кількісній оцінці переговорного процесу, що триває як у системі багатосторонніх угод СОТ, так і в рамках регіональних угод. Цей, визнаний у світі підхід до моделювання міжнародної торгівлі та аналізу торговельної політики, добре узагальнено у зарубіжній літературі, а для спрощення його прикладної реалізації створено спеціальні програмні продукти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ВПЛИВУ МИТНОГО ТАРИФУ НА РОЗВИТОК ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок