Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИЧНІ І ЕЛЕКТРОХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СТРУКТУР ЗМІННОГО СКЛАДУ І ВАЛЕНТНОСТІ НА ОСНОВІ ОКСИДІВ І ЦІАНОФЕРАТІВ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ

ОПТИЧНІ І ЕЛЕКТРОХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СТРУКТУР ЗМІННОГО СКЛАДУ І ВАЛЕНТНОСТІ НА ОСНОВІ ОКСИДІВ І ЦІАНОФЕРАТІВ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ

Назва:
ОПТИЧНІ І ЕЛЕКТРОХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СТРУКТУР ЗМІННОГО СКЛАДУ І ВАЛЕНТНОСТІ НА ОСНОВІ ОКСИДІВ І ЦІАНОФЕРАТІВ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,07 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Нечитайло Володимир Борисович
УДК 535.342, 538.913, 541.135
ОПТИЧНІ І ЕЛЕКТРОХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
СТРУКТУР ЗМІННОГО СКЛАДУ І ВАЛЕНТНОСТІ
НА ОСНОВІ ОКСИДІВ І ЦІАНОФЕРАТІВ
ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ
01.04.07 - фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2004


Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті фізики НАН України
Науковий керівник: | кандидат хімічних наук,
Гольцов Юрій Геннадійович
директор ТОВ "Джендентал-Україна"
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор
Горбик Петро Петрович,
заступник директора,
Інститут хімії поверхні НАН України
кандидат фізико-математичних наук
Ковальчук Олександр Васильович,
старший науковий співробітник,
Інститут фізики НАН України
Провідна організація: | Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра експериментальної фізики фізичного факультету
Захист відбудеться "23 " грудня 2004 р. о 14.30 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26. 159. 01 при Інституті фізики НАН України
(03028, Київ, проспект Науки, 46)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту фізики НАН України
Автореферат розісланий " 22 " листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чумак О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення і використання матеріалів з керованими оптичними, магнітними, електрохімічними, каталітичними характеристиками є однією з нагальних потреб сьогодення. Серед матеріалів, на дослідження яких спрямовано значні зусилля науковців, чільне місце займають оксиди і ціаноферати перехідних металів. Під впливом зовнішніх чинників в таких сполуках може відбуватися зміна валентності перехідного металу, що призводить до змін їх фізико-хімічних властивостей. В деяких випадках це супроводжується зміною стехіометрії сполуки через її взаємодію з оточуючим середовищем. Важливим є зворотній характер таких змін.
Прикладом прояву зміни валентного стану перехідного металу може слугувати електрохромний ефект - зміна кольору речовини під дією електричного струму - в тонких плівках гексаціаноферату заліза (берлінська лазур) і триоксиду вольфраму [1]. Інший цікавий ефект, також пов'язаний зі зміною валентності, - це фотоіндукований магнітний фазовий перехід в гексаціанофераті кобальту [2]. Великий інтерес привертають до себе каталітичні властивості таких сполук та можливість створення на їх основі різноманітних хімічних сенсорів і сорбентів (берлінська лазур вже використовується у медицині для очищення організму від талію та радіоактивного цезію).
Як оксиди, так і ціаноферати перехідних металів відрізняються надзвичайною чутливістю структури та хімічного складу до особливостей синтезу, наступної обробки, та умов функціонування. Це відкриває шлях для керування властивостями таких сполук. В той же час, велика кількість неконтрольованих факторів значною мірою перешкоджає досягненню стабільних результатів.
Незважаючи на постійно зростаючу кількість публікацій, багато питань щодо впливу структури і хімічного складу на оптичні, електрохімічні характеристики ще потребують свого вирішення. Складність об'єктів дослідження вимагає комплексного застосування методів фізики твердого тіла, фізики і хімії поверхні, фізичної хімії, електрохімії.
Таким чином, вивчення структури і властивостей сполук перехідних металів та факторів, що на них впливають, є актуальною проблемою як з фундаментальної, так і з прикладної точки зору.
Мета роботи
- Розробка нових функціональних матеріалів на базі ціанофератів перехідних металів, експериментальне дослідження їх структури, оптичних та електрохімічних властивостей, визначення можливих сфер їх практичного застосування.
- Експериментальне дослідження факторів, які впливають на кінетику і довговічність електрохромних індикаторів на базі триоксиду вольфраму.
Наукова новизна
1. Запропоновано і реалізовано новий підхід до проблеми створення аналогів берлінської лазурі шляхом заміни однієї з ціанідних груп в оточенні заліза молекулою іншої природи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПТИЧНІ І ЕЛЕКТРОХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СТРУКТУР ЗМІННОГО СКЛАДУ І ВАЛЕНТНОСТІ НА ОСНОВІ ОКСИДІВ І ЦІАНОФЕРАТІВ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок