Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ У ПРОЦЕСІ ПОЛІТИЧНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТУДІЮЮЧОЇ МОЛОДІ (НА ПРИКЛАДІ МІСТА ЛЬВОВА)

РОЛЬ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ У ПРОЦЕСІ ПОЛІТИЧНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТУДІЮЮЧОЇ МОЛОДІ (НА ПРИКЛАДІ МІСТА ЛЬВОВА)

Назва:
РОЛЬ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ У ПРОЦЕСІ ПОЛІТИЧНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТУДІЮЮЧОЇ МОЛОДІ (НА ПРИКЛАДІ МІСТА ЛЬВОВА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,10 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Зінчук Віктор Петрович
УДК 32.019.51:378.035:(070+654.1+004)
РОЛЬ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
У ПРОЦЕСІ ПОЛІТИЧНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ
СТУДІЮЮЧОЇ МОЛОДІ
(НА ПРИКЛАДІ МІСТА ЛЬВОВА)
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути і процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії та теорії соціології Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: доктор соціологічних наук, професор
Черниш Наталія Йосипівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри історії та теорії соціології
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Варзар Іван Михайлович,
Київський національний педагогічний
університет імені Михайла Драгоманова,
професор кафедри політичних наук
кандидат філософських наук, доцент Тимченко Тамара Василівна,
Львівський національний медичний університет
імені Данила Галицького,
доцент кафедри філософії і економіки
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет, кафедра політології.
Захист відбудеться 3 липня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.17 при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 2 червня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук, доцент Шурко О.Б.


.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У світовій практиці розвинених держав значний вплив на політичну соціалізацію молодої генерації здійснює такий суспільно-політичний інститут, як засоби масової інформації. Натомість наскільки важливу роль відіграють мас-медіа у процесі формування політично свідомого й активного нового покоління українців, залишається до кінця не з’ясованим.
Емпіричні дослідження вітчизняних науковців попередніх часів свідчили, що молоде покоління, із часу здобуття Україною незалежності, незначною мірою виявляло інтерес до сфери політики (за винятком окремих епізодів, як от акції непокори 2001 р. „Україна без Кучми”), скоріше було політично пасивним. Події, пов’язані з Помаранчевою революцією в Україні, де важливу роль відіграла студентська молодь, довели протилежне – молодь здатна бути вирішальним політичним рушієм назрілих трансформацій. Саме молодь, яка здобуває освіту (студіююча молодь), здатна чинити найбільш відчутний опір старим зразкам мислення й поведінки.
Розмаїтість наукових розвідок у руслі дослідження проблем політичної соціалізації свідчить про складність цього процесу, потужний науковий потенціал щодо можливостей висвітлення різних його аспектів. Разом з тим підкреслимо, що дотепер ще не склалося узгодженої позиції стосовно феномена політичної соціалізації загалом та його особливостей на молодіжній стадії, зокрема.
Багатовимірність феномену політичної соціалізації молоді за допомогою/під впливом засобів масової інформації вимагає досліджень на стику чи пограниччі різних соціогуманітарних наук, передовсім політичних та соціологічних. Аналіз проблеми має здійснюватися не лише на теоретичному або на емпіричному рівнях, а дотримуватися вимог органічного сполучення методологічної та методичної компонент. Такий підхід надає змогу не лише на теоретичній основі побудувати емпіричне дослідження, але й за допомогою одержаних даних виявити певні вади і вдосконалити вже напрацьовані наукові концепції.
Отже, актуальність такого дослідження очевидна з огляду на відсутність комплексного підходу до вивчення проблеми соціальних ролей та ідентичностей молоді, потреби вироблення ефективної державної молодіжної політики, а також акцентування уваги ЗМІ на необхідності тіснішої інтеракції із суспільством загалом, студіюючою молоддю, як динамічною спільнотою, зокрема.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЛЬ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ У ПРОЦЕСІ ПОЛІТИЧНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТУДІЮЮЧОЇ МОЛОДІ (НА ПРИКЛАДІ МІСТА ЛЬВОВА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок