Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІТЕРАТУРНО-ХУДОЖНЯ ТВОРЧІСТЬ А. КРИМСЬКОГО: ПРОБЛЕМАТИКА І ПОЕТИКА

ЛІТЕРАТУРНО-ХУДОЖНЯ ТВОРЧІСТЬ А. КРИМСЬКОГО: ПРОБЛЕМАТИКА І ПОЕТИКА

Назва:
ЛІТЕРАТУРНО-ХУДОЖНЯ ТВОРЧІСТЬ А. КРИМСЬКОГО: ПРОБЛЕМАТИКА І ПОЕТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,01 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ОСТАНІНА ГАННА ГЕОРГІЇВНА
УДК 821. 161. 2. 09
ЛІТЕРАТУРНО-ХУДОЖНЯ ТВОРЧІСТЬ А. КРИМСЬКОГО:
ПРОБЛЕМАТИКА І ПОЕТИКА
10. 01. 01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому державному педагогічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Козлов Анатолій Васильович,
Криворізький державний педагогічний університет,
професор кафедри української літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Веркалець Михайло Миколайович,
Інститут журналістики Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри історії літератури та журналістики;
кандидат філологічних наук, доцент
Конончук Тетяна Іванівна,
Академія адвокатури України,
завідувач, професор кафедри української
філології та культурології.
Захист відбудеться “28” січня 2008 р. об 11-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 у Палаці студентів Дніпропетровського національного університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ , пл. Т. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8).
Автореферат розісланий “26грудня 2007р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Глушко О. О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Життя і творчість А. Кримського вивчали: Л. Лопатинський, Б. Грінченко, І. Нечуй-Левицький, О. Грушевський, Г. Хоткевич, І. Франко, М. Возняк, М. Євшан, Леся Українка, Я. Білоштан, М. Рильський, О. Бабишкін, П. Колесник, С. Шаховський, К. Гурницький, С. Білокінь та інші. У наш час цю справу продовжують: М. Веркалець, В. Шевчук, О. Пріцак, Т. Гундорова, Л. Грицик, Н. Данилюк, Я. Поліщук, Т. Маленька, С. Павличко, Ю. Кочубей, Р. Ткаченко, М. Моклиця. Л. Голомб виявила й охарактеризувала такі індивідуальні риси поетики А. Кримського, як “… контрасти, паралелізми, переключення стилів, традиційна та внутрішньо трансформована символіка поезії Заходу і Сходу, інакомовлення, натяки в художніх текстах та заголовках, іронія, поетичні коди суфійства, музичні прийоми повторів та поліфонії …”№.
Тобто, дослідники вже не раз торкалися мікро- та макропоетики художньої спадщини письменника, але спеціально питання про прийоми вираження її проблематики ще не ставилися.
Актуальність цієї роботи полягає ще й у тому, що ще не все вирішено із оцінками майстерності митця, з його приналежністю до тієї чи іншої течії, не до кінця визначена й суспільна та гедоністична цінність його творчого спадку тощо.
Виходячи з того, що на сучасному етапі в українській літературі та в літературознавстві нерідко порушуються саме ті проблеми, якими переймався і сам А. Кримський (проблеми психології особистості; життя українського народу; освіти і виховання молоді та ін.), можна сказати, що актуальність даного дослідження не викликає сумнівів.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертація є реалізацією одного із завдань науково-дослідної програми кафедри української літератури Криворізького державного педагогічного університету (“Аналіз твору літератури”), затвердженої Міністерством освіти і науки України в 2001 році. Тема дисертації схвалена Вченою радою Криворізького державного педагогічного університет і Бюро Науково-координаційної ради НАН України з проблеми “Класична спадщина та сучасна художня література” (витяг з протоколу № 1 від 19 січня 2006 року).
За об’єкт дослідження взято оригінальні художні твори А. Кримського, вміщені в таких виданнях: 1) Кримський А. Повістки та ескізи з українського життя – К.: Друкарня Українського Наукового Товариства, 1919. – 352 с.; 2) Кримський А. Твори: У п’яти т. – К.: Наукова думка, 1972-1974 (крім роману “Андрій Лаговський” – не дозволив обсяг дисертації).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЛІТЕРАТУРНО-ХУДОЖНЯ ТВОРЧІСТЬ А. КРИМСЬКОГО: ПРОБЛЕМАТИКА І ПОЕТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок