Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: МІЛІЦІЯ УКРАЇНИ В 1945-1953 рр.

МІЛІЦІЯ УКРАЇНИ В 1945-1953 рр. / сторінка 2

Назва:
МІЛІЦІЯ УКРАЇНИ В 1945-1953 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,94 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Хронологічні рамки охоплюють період 1945-1953 рр. Ці післявоєнні роки в економічному житті суспільства характеризувалися відновленням зруйнованого народного господарства, крім того, в 1946-1947рр. східні та південні регіони України охопив голод. У соціально-політичному житті відбувалося посилення репресивних заходів, спрямованих на зміцнення тоталітарної системи. В досліджуваний період велася боротьба ОУН-УПА проти сталінського режиму. 1953 рік – рік смерті Сталіна, що поклав початок змін у внутрішньополітичному житті суспільства.
Географічні межі дослідження охоплюють всю територію України, за винятком Криму, що не входив тоді до складу УРСР.
Мета дослідження полягає в тому, щоб на основі всебічного вивчення наукової літератури, архівних документів, інших джерел розкрити й узагальнити історичний досвід діяльності міліції України в післявоєнний період, визначивши характер і особливості організації охорони громадського порядку, забезпечення безпеки громадян та боротьби з кримінальною злочинністю в умовах післявоєнного часу.
Для досягнення поставленої мети передбачається розв’язати такі завдання:
-
проаналізувати стан наукової розробки та джерельну базу проблеми;
-
дослідити структуру, чисельність, соціальний, національний та партійний склад органів міліції, їхню професійну підготовку;
-
визначити роль і значення міліції в боротьбі з кримінальною злочинністю, у захисті державної й особистої власності громадян від злочинних посягань, у охороні громадського порядку, безпеці населення, ліквідації дитячої безпритульності й бездоглядності, жебрацтва, у забезпеченні умов функціонування та розвитку суспільного життя в післявоєнний період;
-
сформулювати певні практичні рекомендації, грунтуючись на результатах дослідження, щодо використання історичного досвіду про організації діяльності органів міліції, у навчанні й вихованні особового складу органів внутрішніх справ у сучасних умовах.
Методологічну основу дисертації складають формаційний та цивілізаційний підходи. У дослідженні автор спирався на вимоги принципу об`єктивності та історизму.
Важливу роль також відіграли порівняльно-історичний, статистичний, ретроспективний і системний методи. Застосування цих наукових принципів і методів дало можливість досліджувати тему і досягнути поставленої мети.
Наукова новизна дослідження визначається цілісним пошуковим підходом до теми, новизною джерельної бази, а також постановкою і вивченням значного кола конкретних питань, які раніше не розглядалися на дисертаційному рівні. У роботі здійснюється спроба комплексного дослідження діяльності міліції в післявоєнний період. Вивчаються особливості організаційної структури міліції, рівень професійної підготовки співробітників, з'ясовуються джерела комплектування кадрами, стан законності та дисципліни серед особового складу органів міліції. Досліджується діяльність служб з ліквідації карної злочинності, з охорони громадського порядку і забезпечення безпеки населення.
Автор вводить у науковий обіг невідомі документи, що дозволяє конкретизувати певні положення, по-новому всебічно охарактеризувати проблеми, що досліджуються.
Практичне значення роботи полягає в тому, що в сучасних умовах реорганізації органів міліції, зростання їхньої ролі в забезпеченні правопорядку і громадської безпеки є доцільним використання узагальненого в дослідженні досвіду для підготовки міліції до дій в умовах складної кримінальної ситуації. Положення, висновки і рекомендації, сформульовані в дослідженні, можуть бути враховані в навчально-виховному процесі в системі навчальних закладів МВС України. Результати дослідження можуть застосовуватися у викладанні курсу історії України, для підготовки теоретичних праць, навчальних посібників історичного характеру, а також у виховній роботі зі співробітниками органів внутрішніх справ. Результати роботи можна використовувати в практичній діяльності міліції з охорони громадського порядку, при розробці нормативних документів, що регламентують діяльність міліції, в пропаганді досвіду найбільш ефективних форм боротьби зі злочинністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МІЛІЦІЯ УКРАЇНИ В 1945-1953 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок