Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: МІЛІЦІЯ УКРАЇНИ В 1945-1953 рр.

МІЛІЦІЯ УКРАЇНИ В 1945-1953 рр. / сторінка 7

Назва:
МІЛІЦІЯ УКРАЇНИ В 1945-1953 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,94 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Киеве” та ін.;
-
відомчі джерела- накази, директиви, розпорядження НКВС, МВС України в сфері боротьби з кримінальною злочинністю, що регулюють діяльність органів міліції, стенограми нарад, доповіді;
-
статистичні звіти МВС України, УМВС областей про стан карної злочинності, про притягнених до кримінальної відповідальності осіб за віковим, соціальним і партійним складом, про зареєстровані і розкриті злочини відділами карного розшуку і боротьби з крадіжками соціалістичної власності, про розкриття злочинів за допомогою технічних засобів та інше АУОІ МВС України. Колекція статистичних звітів про стан карної злочинності в Україні.-Ф.53,оп.1, спр.362; Народное хозяйство СССР. Статистический сборник. - М., 1956.- 645 с.;
-
матеріали періодичної преси: “Правда”, “Соціалістичний Донбас”, “На варті”, “На варті жовтня”, “Советская милиция”. Видання містять інформацію про роботу особового складу органів внутрішніх справ із забезпечення громадського порядку, безпеки населення та про боротьбу з кримінальною злочинністю;
-
мемуарна література, що є вагомим джерелом, яка дозволяє відтворити атмосферу минулого, зрозуміти спонукальні мотиви діяльності окремих особистостей і соціальних прошарків Строкач Т.А. Наш позивний – свобода. - К., 1975.- 230 с.; Бажанов Б. Воспоминания бывшего секретаря Сталина. – М., 1990.- 368 с.; Бережков Ф. Рядом со Сталиным. – М.: Вагриус, 1998.-477с.; Казакевич М. Милиция остается на посту. – Симферополь: Изд.-во Крым , 1968.-236 с...
Використані джерела утворюють загальний комплекс відомостей, які дають змогу реалізувати поставлену мету й завдання дисертаційного дослідження.
У другому розділі “Структура та склад міліції України.” проаналізовано організаційну структуру органів міліції, її трансформацію, укомплектованість кадрами, їх якісний склад і ступінь професійної підготовки, джерела комплектування та систему підготовки особового складу, вивчено стан законності та дисципліни в органах міліції, з’ясовані основні причини, що породжують порушення законності в діяльності органів внутрішніх справ.
Встановлено, що трансформація структури органів міліції відбувалася залежно від соціально-економічної та внутрішньополітичної ситуації.
Кримінальний стан, який загострився у зв'язку з економічними труднощами й особливостями післявоєнного часу, вимагав реорганізації оперативних відділів карного розшуку. У липні 1946 року була реорганізована система управління карного розшуку, а в підрозділах карного розшуку посилювалася низова ланка, збільшилася чисельність кваліфікованих співробітників. У грудні 1947 року у зв'язку з економічними труднощами в країні стрімко зростала злочинність в економічній сфері. У цих умовах зазнають реорганізації відділи боротьби з розкраданням соціалістичної власності і спекуляцією (ОБХСС). Збільшується їх чисельність, з метою закріплення кадрів приймається рішення, яке забороняє переміщення відповідальних співробітників служби БХСС без узгодження з відділом кадрів МВС СРСР.
У цей період, починаючи з 1947 року, в реорганізаційних процесах, що відбуваються в системі МВС, виявляється тенденція до мілітаризації органів міліції, їх жорсткої централізації. У серпні на особливе становище була переведена міліція 12 великих міст, у тому числі Києва, Одеси та ін. У 1947 році зі складу МВС до органів МДБ були передані відділи боротьби з бандитизмом. У цьому ж році були утворені науково-технічні відділи і відділення, оснащені на ті часи сучасною й оперативною технікою. У лютому 1948 року створюється слідчий відділ у складі Головного управління міліції МВС СРСР та аналогічні відділи при республіканських і обласних УМВС. Їх завданням став розгляд кримінальних справ, які порушувалися оперативними відділами міліції, що сприяло зміцненню законності в діяльності міліції.
У 1949 р. міліція була передана у підпорядкування Міністерства державної безпеки. Такий крок відповідав зміцненню тоталітарного режиму в УРСР. У квітні цього ж року для посилення партійного контролю над органами міліції в міських і районних відділеннях міліції були введені посади заступників начальників цих органів з політичної частини.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МІЛІЦІЯ УКРАЇНИ В 1945-1953 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок