Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: МІЛІЦІЯ УКРАЇНИ В 1945-1953 рр.

МІЛІЦІЯ УКРАЇНИ В 1945-1953 рр. / сторінка 8

Назва:
МІЛІЦІЯ УКРАЇНИ В 1945-1953 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,94 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
У 1950 році карний розшук був перетворений в карний “сиск”. Тоді ж скасовано зональний принцип керівництва місцевими органами розшуку як такий, що не виправдав себе, і введено лінійний (за видами злочинів). Міліція перебувала в складі МДБ до березня 1953 року. Аналіз діяльності підрозділів міліції в цей період дає підстави для висновку, що перебування органів міліції в системі МДБ практично не спричинило принципових змін у структурі й основних напрямах роботи. Міліція, будучи складовою частиною МВС, а потім МДБ, виконувала властиві їй завдання - ліквідації наслідків війни в сфері охорони громадського порядку, боротьби зі злочинністю, охорони державної власності, а також ліквідації дитячою безпритульності та бездоглядності.
Отже, розвиток організаційної структури органів міліції в 1945-1953 рр. відповідали вимогам часу та інтересам суспільства, сприяли забезпеченню громадського порядку і безпеки громадян.
З’ясовано, що органи міліції перебували в повній залежності і під постійним контролем правлячої партії. Весь керівний склад органів міліції - від начальників відділів, їх заступників і вище - входили в номенклатуру територіальних партійних органів. Партійні органи безпосередньо впливали на діяльність міліції. В органах міліції діяла партійно-політична й ідеологічна система, метою якої було формування політичної свідомості особового складу. Партійні органи також безпосередньо впливали на процес формування кадрів міліції.
Джерелами комплектування органів міліції були мобілізовані з рознарядки партійних і радянських органів робітники і службовці підприємств та організацій (в 1946 році вони становили 70% від усіх прийнятих до органів МВС), демобілізовані військовослужбовці (в 1946 році - 20% ), прибулі в міста з сільської місцевості селяни, робітники (в 1948 році - 67%). Комплектування органів міліції велося в основному з місцевого населення. У 1946 році українці становили 54,5 % від усього особового складу міліції, 1948 року - 57,4%, в 1949 році - 58,8%, а до 1953 року вони становили 59,3%. В західних областях України в 1947 році співробітники МВС з числа місцевого населення складали 7311 чол., або 41% всього особового складу. В цьому ж році з числа місцевого корінного населення було прийнято на службу в МВС 1480 чол., або 40% від усіх прийнятих.
Велика плинність кадрів (в 1946 році звільнено з органів міліції 32,8% від усього особового складу) пояснюється швидкими темпами комплектування органів у перші післявоєнні роки, прийомом на роботу осіб, які не відповідали вимогам служби в органах міліції, звільнених раніше у зв'язку з порушеннями законності й дисципліни. Істотною причиною стали і “чистки політично неблагонадійних” співробітників міліції. За результатами чисток тільки працівників з офіцерськими званнями і спеціальними званнями начальницького складу міліції було звільнено 13,4 % від числа всіх звільнених і 32,6% від числа тих, що закінчили спеціальні навчальні заклади МВС. Отже, особовий склад міліції, як і все населення України, перебував повністю під впливом політичного пресу, що діяв у період тоталітарного сталінського режиму.
Рівень загальноосвітньої підготовки співробітників міліції був надто низьким. Неписьменні й ті, хто мав початкову освіту, становили 60% особового складу підрозділів та органів міліції. Серед керівного складу міліції лише 9,5% мали вищу освіту, а кожний третій - початкову. Спеціальна підготовка кадрів міліції в післявоєнний час проводилася у трьох напрямах: в системі постійно діючих шкіл, курсів МВС і міліції; шляхом заочного навчання; позашкільній, у формі командирського навчання. Фахівців для органів міліції на території України готували спеціальні навчальні заклади: Одеська школа начальницького складу міліції, Львівська школа начальницького складу міліції, Чернівецькі курси міліції, Харківська школа службового собаківництва і Київські курси провідників службових собак. Усього в 1948 році в навчальних закладах міліції було підготовлено 549 фахівців. Основна робота з підготовки фахівців для органів МВС України виконувалася навчальними закладами, які містилися на території республіки, а їх комплектування проводилося за рахунок особового складу, що прибув з органів МВС областей УРСР.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МІЛІЦІЯ УКРАЇНИ В 1945-1953 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок