Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНОЇ СТРАТЕГІЇ ПІДПРИЄМСТВА (на прикладі ринку вибухозахищеного електроустаткування)

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНОЇ СТРАТЕГІЇ ПІДПРИЄМСТВА (на прикладі ринку вибухозахищеного електроустаткування)

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНОЇ СТРАТЕГІЇ ПІДПРИЄМСТВА (на прикладі ринку вибухозахищеного електроустаткування)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,14 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 338.26 : 621
Марченко Віктор Миколайович
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНОЇ СТРАТЕГІЇ ПІДПРИЄМСТВА
(на прикладі ринку вибухозахищеного електроустаткування)
Спеціальність 08.06.01. - Економіка підприємства і
організація виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості НАН України
(м. Донецьк), відділі проблем управління виробництвом.
Науковий керівник- кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Ляшенко Вячеслав Іванович, Інститут економіки промисловості НАН України, завідувач сектором організаційних структур ринкової економіки (м. Донецьк).
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Семенов Григорій Антонович, Запорізька державна інженерна академія Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економіки та організації виробництва
кандидат економічних наук,
Сімаков Костянтин Іванович, Донбаська державна машинобудівна академія Міністерства освіти і науки Українии, заступник декана економіко-гуманітарного факультету (м. Краматорськ)
Провідна установа – Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля Міністерства освіти і науки України, кафедра менеджменту (м. Луганськ)
Захист відбудеться " 21 " _червня_ 2002 р. о _14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.080.01 в Національному гірничому університеті України Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса 19.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного гірничого університету України Міністерства освіти і науки України за адресою: : 49027, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса 19.
Автореферат розісланий " 14 " травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Грідін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останні роки стали періодом системної трансформаційної кризи економіки України. Внаслідок цього важка ситуація склалася в вітчизняному машинобудуванні, де відбувся значний спад обсягів виробництва та погіршилася ситуація практично на усіх ринках продукції цієї галузі. Таким чином набувають актуальності дослідження питань, пов'язаних із розробкою на рівні підприємств організаційно-економічних механізмів формування конкурентних стратегій, що забезпечують спочатку виживання, а потім і надійний захист конкурентних переваг підприємств.
Значний внесок у розвиток теоретичних уявлень про конкуренцію внесли А.Смит; Д.Рикардо, Дж.С.Милль, К.Маркс, Й.Шумпетер, Дж.Робинсон, Е.Чемберлин, Ф.А.Хайек, Х.Демсец та інші. Найбільш істотний внесок у розвиток сучасних концепцій конкурентоздатності внесли американські і західноєвропейські наукові центри, зокрема науково-дослідні групи М.Портера (США), А.Гутмана (Канада), Дж.Даннинга (Великобританія) та інші. З переходом до ринкових відносин дослідження цих проблем помітно активізувалися в країнах СНД. На сьогоднішній день вони одержали досить серйозний доробок у наукових публікаціях вітчизняних та російських вчених і практиків - В.Андрианова, Є.Голубкова, Б.Губського, Ю.Іванова, М.Книша, А.Кредисова, Д.Лук'яненка, Ю.Макогона, В.Мамутова, В.Павленка, Ю.Пахомова, Г.Скударя, О.Юданова, М.Якубовського та інших.
Для малих та середніх підприємств машинобудівного комплексу України, які прикладають у сучасних умовах великі зусилля з метою зберігання вітчизняних і завоювання зарубіжних ринків для своєї продукції, проблема вибору конкурентних стратегій, а також створення організаційно-економічного механізму їх формування та реалізації стає особливо актуальною. Про актуальність і наукову значущість розглянутих у дисертаційній роботі питань свідчить низький ступінь їх розробленості у вітчизняній економічній науці. Важливі аспекти цієї проблеми, що випливають з особливостей економіки України, потребують проведення подальших досліджень і розробки нових підходів до забезпечення економічного зростання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНОЇ СТРАТЕГІЇ ПІДПРИЄМСТВА (на прикладі ринку вибухозахищеного електроустаткування)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок